Adet Söktürücü Bitki Çayları

Bir kadının dilediği zaman anne olabileceğini gösteren adet döngüsü; sağlıklı bir kadında ortalama 28-35 gün aralığında sürerken; adet kanaması ise genellikle 2-7 gün arasında devam ediyor.

Adet kanamasının 2 gün altında sürmesi normal kabul edilmezken, bazı durumlarda adetin gecikmesi kadınları adet söktürücü bitki çayları tüketmeye yönlendirebiliyor.

Stres, yorgunluk, birtakım hormonal bozukluklar yüzünden geciken adet; kadınların kendini daha stresli ve huzursuz hissetmesine neden olurken; adet söktürücü bitki çayları ile adet kanamasının erken başlaması sağlanabiliyor.

Bu yazımızda adet döngüsü şaşan, adet gecikmesi ile karşılaşan bayanlar için adet söktürücü bitki çaylarına yer vermek istiyoruz. Adet kanamanız düzenli olarak gecikiyorsa en kısa sürede bir kadın doğum uzmanına görünmeniz gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

İşte; adet söktürücü bitki çayları listemiz:

  • Rezene çayı

Adet söktürücü bitki çayları listemizde ilk sırada bulunan Rezene çayı; rahmi uyararak, adet kanamasının kısa bir sürede gelmesine olanak tanıyor.

Adet söktürücü rezene çayını hazırlamak adına 1 su bardağı suya 2 yemek kaşığı rezene tohumu ilave edin. 1 gece bu suyu bekletin ve ertesi gün elde ettiğiniz bu çayın suyunu süzerek için.

  • Kekik çayı

Adetin daha erken gelmesine yardımcı olan kekik çayı; tıpkı rezene çayı gibi oldukça etkili bir adet söktürücü olma özelliği taşıyor.

Kekik çayı ile adetinizin daha yakın bir zamanda gelmesini sağlamak adına öncelikle 1 bardak sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı kekik ilave edin. Ardından çayı 3-5 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Elde ettiğiniz kekik çayını gün içerisinde 2 kez olacak şekilde tüketin.

  • Maydanoz suyu

Son derece güçlü bir adet söktürücü olan maydanoz suyu; güçlü bir adet söktürücü olarak, kadınların bu zor anlarında yardımına koşuyor.

Ancak maydanoz suyunun düşüğe neden olabilme ihtimali bulunduğundan hamile bayanlar tarafından da hiçbir şekilde tüketilmemesi gerekiyor.

Adet söktürücü maydanoz suyunu hazırlamak için öncelikle 5 su bardağı suyu bir çaydanlıkta kaynatın. Kaynattığınız bu sıcak suyun içine 1 demet maydanozu ilave edin.

30 dakika bekleyin ve hazırladığınız çayı tüketin.

Hazırladığınız bu çayı süzdükten sonra gün boyu içebilirsiniz.

  • Kişniş tohumu

Kişniş tohumu ile adet döngünüzü bir düzene sokmak amacıyla 2 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı kişniş tohumunu ekleyin.

Suyun yarısı buharlaşana kadar kişniş tohumu ve suyu kaynatın. Ardından çaydanlıkta kalan kısmı süzün. Elde ettiğiniz bu suyu adet gününüzden en az birkaç gün öncesinde günde 3 kez olacak şekilde tüketin.

 

 

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Adet Söktürücü Bitki Çayları için yorumda bulun

    Adet Söktürücü Bitki Çayları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Adet Söktürücü Bitki Çayları için ilk yorumu yapabilirsin.