Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları

Vücudunuza ne gibi zararlar verdiğini bilmediğiniz ve nerden geldiği belli olmayan tüy dökücü ürünler yerine, evinizde kendi hazırladığınız tüy dökücü kürler ile istenmeyen tüylerden çok kısa bir süre içerisinde rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Üstelik tamamen doğal olan bu kürler, vücudunuzun herhangi bir zarar görmemesi adına büyük ölçüde fayda sağlamaktadır diyebiliriz.

Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları

Doğal Tüy Dökücü Hazırlama

Tuz ve Limon ile Pratik Bir Tüy Dökücü Tarifi

1 adet taze sıkılmış olan limon suyu ve 2 kaşığı kadar tuzu öncelikle bir kase içerisinde koyarak, bu malzemeleri güzelce karıştırın. Karışımın iyice hazır hale geldiğine karar verdikten sonra istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye karışımı iyiden iyiye yedirmeye başlayın. Uygulama esasında karışımın köklere iyi bir şekilde nüfuz ettiğine emin olun ve ardından 2-3 saat kadar karışımın etkisini göstermesini bekleyin. Bu süreçte kaşınma ya da yanama gibi problemler olabilir ancak, bu problemlere rağmen kesinlikle müdahale etmeyin. 2-3 saat geçtikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin.

Kürü ile İstenmeyen Tüylerden Çok Kolay Bir Şekilde Kurtulun

Doğallıktan yanaysanız ve istenmeyen tüylerden kurtulurken de doğal ürünler kullanmak istiyorsanız, kürünün bu konuda tam size göre olduğunu söylemek isteriz. 1 avuç ceviz kabuğu, 1 su bardağı su ve gazlı bez veya pamuk, ilk etapta kullanacağınız malzemelerdir. Toplamış olduğunuz ceviz kabuklarını önlem alarak ve dikkatli bir şekilde yakın. Yakma işlemi esnasında tehlikeye yol açacak durumlardan mutlak suretle uzak durmaya çalışın. Kül haline gelen ceviz kabuklarını bir bardak suyun içine güzelce koyun. Bu işlemin ardından yanmış kabukları 12 saat kadar suyun içerisinde bekletin. Sonrasında ise istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye pamuk veya gazlı bezi koyun ve bu yanmış ceviz kabuğu karışımına batırarak yarım saat kadar bekletin. Bu sayede istenmeyen tüylerden çok doğal bir yolla kurtulmuş olabilirsiniz.

Yumurta Akı, Mısır Unu ve Toz Şeker Karışımı

Başlıktan da anlayacağınız üzere yumurta akı, mısır unu ve toz şeker gibi maddeleri bir kase içerisine koyun ve güzelce karıştırmaya başlayın. Karışımın iyice homojen bir hale geldiğine emin olduğunuz zaman, parmaklarınızla istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye bu karışımı uygulayın. Uyguladığınız bölgede söz konusu karışımın iyiden iyiye gerginleştiğini hissettiğiniz zaman karışımı temizleyin. Haftalık olarak 4-5 defa bu karşımı uygulamanız durumunda istenmeyen tüy sorunundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları için yorumda bulun

    Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Tüy Dökücü Hazırlamanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.