Farkında Olmadan Sağlığımızı Bozduğumuz Günlük Aktiviteler

Hayatımızda en büyük farkı yaratan her zaman her gün yaptığımız küçük şeylerdir. Aynı şey alışkanlıklarımız ve günlük rutinlerimiz için de geçerli. Günlük rutinlerimizi oluşturan birçok küçük eylem vardır, ancak bunların bir kısmı bizim için iyi değildir. İşte bunlardan birkaçı;

Bütün Gün Ekranlara Bakmak

Bilgisayarları iş için kullanıyoruz ve akıllı telefonlarımızdaki veya televizyonumuzdaki ekranları oyun oynamak için kullanıyoruz.

Önemli bir nedenden dolayı ekranlarınıza olabildiğince uzun süre ara vermelisiniz. Dışarı çıkın veya gerçek dünyada arkadaşlarınızla buluşun. Ara, zihninizi dinlendirecek ve sizi harika bir kafa boşluğuna sokacaktır.

Yeterince Uyumamak

Herkes her gün en az yedi saat uyumayı arzulamalıdır. Böylece vücudunuz kendi kendini onarabilir. Üretken olmak için derin, dinlendirici bir uyku ile gelen enerji artışına ve gevşemeye ihtiyacınız var. Uyku sırasında vücut kasları yeniden inşa eder, hormon üretimini düzenler ve küçük sorunları düzeltir. Uyku ayrıca şeker hastalığı, hipertansiyon ve kalp hastalığı gibi hastalıkları önlemenin önemli bir parçasıdır.

Yeterince Su İçmemek

Vücudumuzun içi de temizlenmeye ihtiyaç duyar ve hiçbir şey su kadar temizleyemez. İnsan vücudu her gün en az bir buçuk litre su alırsa gerçekten iyi çalışır. Ne zaman susarsan soda yerine su içmeyi seç. Bu basit karar size bir dizi sağlık yararı sağlayacaktır.

Bütün Gün Oturmak

Hareketsiz bir yaşam tarzı yaşamak sağlığınız için tehlikeli olabilir. Gün içinde ne kadar az oturursanız veya uzanırsanız, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansınız o kadar artar.

  • Masa başı işiniz varsa, her saat başı beş dakika dolaşmaya çalışın. Bu, kanınızın akmasını sağlar ve bu da arterlerinizin duvarlarını esnetir ve bu da kalp için iyidir.
  • Ayrıca öğle yemeğinde masanıza oturmayın. Ortam değişikliğini deneyin ve öğle yemeğinizi dışarıda yiyin. Masanıza döndüğünüzde daha iyi konsantre olacak ve daha hızlı çalışacaksınız.
  • Bulunduğunuz yerden bir milden daha az bir mesafede bir işinizi yürütmeniz gerekiyorsa, yürüyün. Çok ağır bir yük taşımanız gerekmedikçe.
  • Dans veya dövüş sanatları dersleri gibi eğlenceli bir aktiviteye katılın. Hayatınıza biraz çeşitlilik katacak.

Bu küçük değişiklikler uzun vadede çok fazla fark yaratır.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Farkında Olmadan Sağlığımızı Bozduğumuz Günlük Aktiviteler için yorumda bulun

    Farkında Olmadan Sağlığımızı Bozduğumuz Günlük Aktiviteler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Farkında Olmadan Sağlığımızı Bozduğumuz Günlük Aktiviteler için ilk yorumu yapabilirsin.