Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Dış görünümümüzün, yüzümüzün ve bakışlarımızın estetik bir hal almasında kaşlarımız ön plana çıkmaktadır. Kaşların, yüzümüzün en dikkat çekici bölgesi olduğunu söylemek yanlış bir tabir olmayacaktır. Gerçekten de yüz ifademizin daha çekici, daha ideal ve daha doğru olması, düzgün ve sağlıklı kaşlara sahip olmaktan geçmektedir.

 

Her insanın kaş biçimi ve karakteristiği birbirinden farklıdır. Kiminin kaşları seyrek, kiminin dolgun, kiminin kalın, kimimin ise ince yapıda olabilmektedir. Artık genetik yapıdan dolayı kaşlarından memnun olmayan ve yüz ifadesine canlılık getirmek isteyenler için de kalıcı makyaj uygulamaları sunulmaktadır. Özellikle seyrek ve biçimsiz kaşlara sahip olan çoğu kişi kaşlarını daha dolgun ve daha etkili göstermek için kalıcı makyaj yöntemlerine başvurmaktadır. Kalıcı makyaj işlemleri denilince akla gelen ilk uygulamalar arasında yer alan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak yüzdeki ifadeyi çok daha güçlü bir hale büründürebilmektedir.

 

Microblading Yapılışı Nasıldır?

 

Microblading işlemine merak saranlar, bu işlemi ilk defa yaptıracaklar doğal olarak öncelikle microblading nedir, microblading nasıl uygulanır, işlemler ne kadar vakit alıyor, bu işlemin sağlığa herhangi bir zararı var mıdır ve microblading fiyatları nedir gibi çeşitli soruların cevaplarını öğrenmek istemektedir.

 

Kaşlarınızı adeta yeni baştan yaratan, yeniden yapılandırıp belirgin hale getiren ve iki kaş arasındaki istenmeyen boşlukların ve mesafenin kapatılmasını sağlayan microblading uygulaması, dövmeden farklı olarak kaşın bulunduğu alanın içini boyamak yerine özel üretilen microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü verilmesi şeklinde tanımlanabilir.

 

3d kıl tekniği olarak da nitelendirebileceğimiz bu uygulama ortalama olarak iki saat gibi bir sürede tamamlanır.

 

Microblading Aşamaları

 

Microblading uygulamasının bazı aşamaları bulunmaktadır. Uygulamanın başlangıcında öncelikli olarak yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilmektedir. Microblading kaş tasarımı uygulamasında kaş şekli altı farklı ölçüyle bulunmaktadır. Sonrasında işlem yapılacak bölgeye işlem süresince herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissetmemeniz için topikal anestezi kremi uygulanır. Tasarlanıp çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler atılır. Son aşamada kaş bölgesinde biriken boya silinir ve yeni kaşlarınızla birlikte yaşamınıza daha mutlu ve güvenli devam edebilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Microblading Kaş Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Microblading Kaş Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microblading Kaş Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.