Sağlığınız İçin Tinted Tavuk Yumurtası

Çok büyük kahverengi yumurta bırakan her yerde harika bir tavuk istiyorsanız, Tinted tavuk satın alabilirsiniz! Tinted tavuk paylaşmaktan zevk alan tatlı, arkadaş canlısı, sessiz tavuklardır. Üstelik yumurta sepetlerinizi kapın çünkü bu güzel tavuklar verimli hayvanlardır. Tipik olarak tek bir tavuk, ailenize yılda üç yüz ila üç yüz elli büyük kahverengi yumurta sağlayacaktır.

Tinted tavuk özellikleri, kelimenin tam anlamıyla kümes hayvanları endüstrisi için yapıldı. Açık ara en iyi üretim türlerinden biridir ve haftada yaklaşık 6 yumurta bırakabilirler! Oldukça arkadaş canlısı, saldırgan değiller ve aileler için iyi bir tavuk yapıyorlar. Çok sayıda yumurta bırakma yeteneği nedeniyle birçok tavuk bakıcısı tarafından çok değerlidir. Sadece yaklaşık iki yıl boyunca (haftada 6 yumurta) son derece iyi bir şekilde uzanmasına rağmen, çok daha uzun süre yumurta bırakmaya devam edecek, ancak ilk iki yıl kadar değil. Yaşlandıkça bu sayı, haftada 3-4 gibi düşecektir. Genel olarak, küçük bir kentsel avlu veya kırsal bir ahır için oldukça uygundurlar. Oldukça sessizler, bu nedenle komşularınızı rahatsız etmeyecek ve çocukların onları idare etmesine ve kucaklamasına izin verecek kadar arkadaş canlısı bir tavuktur.

Yumurta Üretimi

Tinted tavuk yumurtası bırakmak için yaratılmıştır ve bunu bolca yaparlar. Çoğu, ilk 18-24 ay boyunca her hafta yaklaşık 6 yumurta üretebilir. 24 ay sonra, bırakılan yumurta miktarı önemli ölçüde azalacaktır bu nedenle, kümes hayvanları endüstrisi bu kadınlardan 2 yıl sonra vazgeçmektedir. Ancak yine de küçük bir aile için yeterince yumurta üreteceklerdir, bu nedenle bu tavuklardan bazılarını kurtarma fırsatınız varsa, bu kesinlikle hem siz hem de tavuklar için değerli bir düzenleme olabilir.

Tinted kahverengi tavukları, ticari yumurtlama işlemleri için kullanılan önde gelen tavuk türlerinden biridir ve bu nedenle, yılda 300’e kadar duyulmamış olmasına rağmen, yılda 285’e kadar çok sayıda yumurta bırakırlar. Bu tavuklarda, gün ışığının azalması nedeniyle sonbaharda üretimde çok büyük bir düşüş görülmez. Çok büyük kahverengi yumurtalar üretirler.

Bu tavuklar, tavuk sektörünün en çok talep gören tavuklardan biridir. Çim, temiz hava ve bol alan gibi şeylere alışmaları biraz zaman alsa da, böyle bir ortamda olumlu bir şekilde gelişirler. Uzun ömürlü bir tavuk değiller, ancak ellerinden geldiğince size yumurta ve eğlence sağlayacaklardır.

Tinted tavuk fiyatları hakkında bilgi almak için https://www.tavuksatisi.com/ veya 0532 505 60 77 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. tinted tavuk Sağlığınız İçin Tinted Tavuk Yumurtası için yorumda bulun

    Sağlığınız İçin Tinted Tavuk Yumurtası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sağlığınız İçin Tinted Tavuk Yumurtası için ilk yorumu yapabilirsin.