Hint yağının gözler için faydalarına inanamayacaksınız!

İsminden de anlaşılacağı üzere daha çok Hindistan’da yetişen  bitkisi, gözler için şaşırtıcı derecede faydalı bir bitkisel ilaçtır. Tatsız, renksiz ve kokusuz olan bu yağ Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilir. Antik Mısır döneminden tutun, İran ve Çin’in en eski dönemlerinde dahi kullanıldığı bilinmektedir. Hatta bir dönem kandilleri tutuşturmak için dahi Hint yağından faydalanılmış.

Aradan geçen süre zarfında bilimin ilerlemesiyle birlikte Hint yağının ne kadar yararlı bir bitkisel ilaç olduğu anlaşılınca aralarında Britney Spears ve Angelina Jolie’nin de bulunduğu ünlüler dahi Hint yağını kullanmaya başlamış bulunuyor.

Ağızdan da alınabilen Hint yağının gözlere olan faydası şaşırtıcı derecede fazla. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

Göz kuruluğuna iyi gelir

Bunu bilmiyor olabilirsiniz ama göz kuruluğu için en etkili doğal çözüm yollarından biri kullanmaktır. Aktarlardan satın alabileceğiniz Hint yağını gözünüze damlattığınız takdirde gözünüzü ihtiyacı olan sıvıyı temin etmesini sağlayabilirsiniz. Çok ciddi ve kalıcı zararlara yol açabilen göz kuruluğuna erken müdahale etmenin önem taşıdığını unutmayın.

Kataraktı tedavi eder

Hint yağının bir diğer faydası da erken evre katarakt hastalığını tedavi edebiliyor oluşudur. Uzmanlar her gece yatmadan önce Hint yağının her iki göze de damlatılmasını tavsiye ediyor. Damlattıktan sonra gözünüz bir süre bulanıklaşabilir, bu yüzden gece yatarken kullanmak en ideal zaman dilimidir. Kataraktın ne kadar ilerlemiş olduğuna göre değişmekle birlikte, ortalama 2 ila 6 ay içinde kataraktın tamamen yok olmasını sağlayabilir.

Göz yanmasını giderir

Tıp dilinde enflamasyon olarak da bilinen göz bebeği etrafında oluşan yanma hissini Hint yağı kullanarak geçirebilmeniz mümkün. Yanma hissini azaltmayı başaran Hint yağı, göz bebeğinin etrafındaki kızarıklıkların yok olmasına da yardımcı olur. Bunun için tek yapmanız gereken, yüzük parmağınıza bir miktar Hint yağı damlatmak ve göz kapaklarınızın tam üstüne sürmek. Gözünüzü kapattıktan sonra Hint yağı göz bebeğine ulaşacak ve yanma hissini azaltmaya başlayacaktır.

Yukarıda yer alan tüm faydalarının yanı sıra saçların güçlü ve uzun bir şekilde yeniden kök salmasını istiyorsanız da Hint yağını saçlarınıza uygulamanız tavsiye edilir.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hint yağının gözler için faydalarına inanamayacaksınız! için yorumda bulun

    Hint yağının gözler için faydalarına inanamayacaksınız! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hint yağının gözler için faydalarına inanamayacaksınız! için ilk yorumu yapabilirsin.