Toksinlerden Kurtulma Yolları

Son zamanlarda ortaya çıkan bilimsel verilere göre, birçok hastalık vücutta biriken kimyasallar ve toksinler nedeniyle oluşuyor. Vücudumuzda bazen bilerek bazen bilmeyerek biriktirdiğimiz bu toksinler her geçen gün bizi hasta ediyor.

 

Temiz gıda bulmanın zorlaştığı günümüzde, sağlıklı diye yediğimiz birçok sebze ve meyve de bile kimyasal dolu. Organik diye satılanların ise birçoğu gerçekten organik değil. Eğer organikse bile çok pahalı, herkes tarafından erişilebilecek bir fiyatta değil. O yüzden, günümüzde temiz gıda bulabilmek büyük sıkıntı. İçtiğimiz bile aynı durumda. Çünkü suların depolanması için kullanılan damacanaların hepsi plastik. Tüm Dünya artık biliyor ki plastik kanserojen bir madde. Eğer doğru malzemeler ve doğru üretim şekli kullanılarak üretilmediyse, plastik içerisinde bekleyen sıvılarda biriken kimyasallar, içtiğimiz su ile vücudumuza karışarak bizi hasta etmeye devam etmekte.

 

Aynı şekilde kullandığımız temizlik ürünleri de içerdikleri kimyasallar nedeniyle, vücutta toksin birikimine neden olmaktadır. Kullandığım kişisel bakım ürünleri; şampuanlar, kremler, makyaj malzemeleri, parfümler… Hayatımızın her alanında, çevremizi sarmış durumda aslında bizi hasta eden şeyler.

 

TOKSİNLERDEN NASIL KURTULURUZ

 

Ben bir sağlıkçı değilim. O yüzden söyleceklerim sadece araştırıp öğrendiklerimden ve hatta birçoğu uyguladığım şeylerden oluşacak. Lütfen siz de uygulamadan önce bir sağlık personeline danışın.

 

  1. Detoks yaparak toksinlerden kurtulmak mümkün. Katı gıdalar yemeyerek, vucuda sürekli sıvı ya da mama kıvamında gıdalar alarak, bağırsakların daha hızlı çalışmasını ve böylece boşaltım işleminin daha fazla olması ile toksinleri atmak mümkün.

 

  1. Bol su içmek toksinleri atma konusunda çok önemli bir detay. Yeterince su içmezseniz yapacağınız hiçbir şey işe yaramayacaktır.

 

  1. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa, düzenli kan bağışında bulunun. Kan vermek en güzel ve en faydalı detoks yöntemidir. Verdiğiniz kan sağlık kuruluşlarında birçok işlemden geçeceği için, toksinlerin başkasına zarar verme ihtimali olmayacaktır.

 

  1. Düzenli olarak hamama gidip keselenin. Tüm gözenekleri açık olan bir vücutta, terleme ile toksinlerin atımı kolaylaşacaktır. Keselenme sonrası sauna da işinize çok yarayacak.

 

  1. Kimyasalsız ürünler kullanın. Hayatınızdan kimyasalı çıkartmaya çalışın. Sağlığınız için bitkisel ürünleri kullanmayı tercih edin.

 

Kozmetik ürünlerinde kimyasalsız ürün bulmak biraz zor evet, kabul ediyorum. Olanların da fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Ama mesela Yves Rocher’nin bitkisel ürünlerinde sürekli kampanyalar yapılıyor. Kampanyaları takip ederek bitkisel ürünlere uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Böylece sağlığınıza da yatırım yapmış olursunuz.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Toksinlerden Kurtulma Yolları için yorumda bulun

    Toksinlerden Kurtulma Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Toksinlerden Kurtulma Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.