Aşkları ile Tarihe Geçen Unutulmaz Aşklar

Tarihten günümüze kadar gelen ve aşkları ile hala hatırlanan unutulmaz isimler pek çok sanatçıya dahi ilham vermeye devam ediyor. Kimi son derece coşkulu kimi ise hüzünlü olan bu hikayeler her zaman ilgi görüyor.

 

Marcus Antonius ve Kleopatra Aşkı

 

Entrikalar ve çalkantılar ile dolu hayata sahip olan Kraliçe Kleopatra, aşık olduğu Jül Sezar’ın ölümünden sonra oldukça zor günler geçirmiştir. Sezar’ın ölümünden sonra Roma İmparatorluğu’da ikiye bölünmüştür. Ancak Roma’nın bölünmesiyle birlikte Kleopatra’nın da hayatı değişir. Sezar’a duyduğu aşkın daha fazlasını duyacağı Marcus Antonius ile tanışmıştır.

 

Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Aşkı

 

Osmanlı tarihinde büyük bir öneme sahip olan bu aşk, Osmanlı padişahlarının etkili isimleri arasındaki Kanuni Sultan Süleyman’ın gönlünü Rus asıllı bir cariyeye kaptırmasıyla başlamıştır. Saraydaki ismi Hürrem olan cariye de Kanuni Sultan Süleyman’dan etkilendikten sonra günümüze kadar gelen dev bir aşk hikayesi ortaya çıkmıştır.

 

Napolyon Bonapart ve Josephine Aşkı

 

Napolyon Bonapart ve gerçek ismi Rose olan sevgilisinin yaşadığı bu aşk günümüzde hala anlatılanlar arasındadır. Gerçek ismini sevmediğinden dolayı Napolyon’un kendisine Josephine demesiyle başlayan hikaye, etkileyici ayrıntılarıyla anlatılmaya devam edilenlerdendir. Napolyon, bu ismi Josephine ölene kadar kullanmıştır.

 

Franklin D. Roosevelt ve Eleanor Aşkı

 

Amerikan Başkanı Franklin Roosevelt ve Eleanor Roosevelt arasındaki büyülü aşk 1903 yılında başlamıştır. Aynı yıl Kasım ayında nişanlanan çift, 1905 yılına gelindiği zaman dünya evine girmiştir.

 

John Lennon ve Yoko Ono Aşkı

 

John Lennon ve Yoko Ono tarihte ilk defa 1966 senesinde Ono’nun Londra’da yer alan resim sergisi açılışında tanışmıştır. Ünlü ikilinin tanıştığı yıllarda evli olan John Lennon eşi ile arasındaki problemler söz konusuydu. John Lennon’ın eşi ile arasındaki problemleri çözememesi sonucunda anlaşmalı bir şekilde boşanması gündeme geldi. Bu boşanma sonrasında John Lennon ve Yoko Ono birlikteliği de başlamış oldu.

 

Tarihe dahi damga vuran unutulmaz aşklar yaşanırken görülmeyen gizli kahramanlar arasında altın alyans modelleri de yer almıştır. Günümüzde hala aşkın ve bağlılığın simgesi olan alyanslar birçok farklı modern stile de sahiptir.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. altın alyans Aşkları ile Tarihe Geçen Unutulmaz Aşklar için yorumda bulun

    Aşkları ile Tarihe Geçen Unutulmaz Aşklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aşkları ile Tarihe Geçen Unutulmaz Aşklar için ilk yorumu yapabilirsin.