Yüz Şişkinliği Nedenleri, Yüz Şişkinliği Ne İyi Gelir?

Yüzünüz şiştiğinde tam olarak göründüğü gibidir. Böylece yüzünüzün tamamı veya bir kısmı şişmiş görünür. Esasen, bu genellikle yüz dokularında sıvı birikmesinden kaynaklanır. Yüzdeki şişlik boynunuza ve üst kollarınıza da yayılabilir. Yüz şişkinliği minimalden şiddetliye kadar değişebildiği gibi, bunu sadece birkaç saat veya daha uzun süre yaşamak da mümkündür. Genel olarak, kişiden kişiye değişir.

Yüz Şişkinliğine Ne Sebep Olur?

Yüzünüzün biraz şişmiş görünmesinin birçok nedeni olabilir – alerjik reaksiyonlardan son ameliyatın yan etkilerine kadar – ancak en yaygın nedenlerden biri diyettir.

Yiyecek ve İçecek

Yemek yedikten sonra midenizde şişkinlik yaşamış olabilirsiniz, ancak bazı yiyeceklerin de yüzünüzü olumsuz etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Çok fazla tuz içeren ürünler en olası suçlulardır çünkü tüm bu sodyuma karşı koymak için vücudunuzun normalden daha fazla su tutmasına neden olabilirler. Yiyeceklerden şişkin bir yüz almaktan kaçınmak için, mümkün olduğunca az yiyecek yiyin.

Alerjiler

Yiyeceklere veya polenlere karşı alerjik bir reaksiyona sahip olmak, özellikle ve burun çevresinde yüz iltihabına neden olabilir. Anjiyoödem olarak da adlandırılan bu şişme, aspirin, ibuprofen ve bazı kan veya kalp basıncı ilaçları gibi bazı ilaçlara karşı alerjik reaksiyondan da kaynaklanabilir. Şişlik döküntü gibi görünmeye meyillidir ve dudaklar ve göz kapakları üzerinde ve çevresinde gelişir.

Sinüs Enfeksiyonu

Sinüslerinizin astarı iltihaplandığında veya enfekte olduğunda, mukusla tıkanabilirler. Mukusun neden olduğu basıncın çevresinde donuk bir ağrıya, yeşilimsi sarı burun akıntısına, baş ağrısına ve bazen de yüzde şişmeye neden olması nadir değildir. Bu enfeksiyonlara bir virüs neden olma eğilimindedir ve genellikle istirahat, bol su içme ve şişkinliği daha da azaltmak için muhtemelen bir antihistamin alarak tedavi edilebilir.

Yüz Şişkinliği Ne İyi Gelir

Yüzünüzdeki şişkinliğe neden olabilecek tüm yiyecekleri kesmek oldukça zor olacaktır. Neyse ki, şişlik görünümünü azaltmada etkili olabilecek deneyebileceğiniz birkaç tüyo var;

Yüzünü Soğuk Suyla Çarp

Kabarık bir yüzden hemen rahatlamak için banyoya gitmeye ve yüzünüzü soğuk suyla yıkamaya değer. Suyun sıcaklığı cildinizin altındaki kan damarlarını daraltmalı ve sonuç olarak herhangi bir iltihabı veya şişmeyi azaltmalıdır.

Yüz Şişkinliği

Bolca Su İç

Gün boyunca susuz kalmamak, yüzünüzün şişkinliğinden bağımsız olarak verilir. Bununla birlikte, su tutulmasına kadar giden bir şişlik yaşarsanız, bol miktarda H2O içmek bunu azaltmaya yardımcı olabilir. İdeal olarak, günde altı ila sekiz bardak (kabaca 1,2 litre) su tüketmeliyiz.

Aloe Vera İle Nemlendirin

Çoğu nemlendiricinin konu şişmiş bir yüzü yok etme konusunda fazla etkisi olmazken, aloe vera içeren ürünler olabilir. Aloe vera bazı yatıştırıcı bileşikler içerir, bu da ciltte şişlik görünümünü azaltmaya yardımcı olmaları gerektiği anlamına gelir. En iyi sonucu elde etmek için nemlendiricinizi buzdolabında saklayın, böylece kullandığınızda cildinizde hoş ve serin hisseder.

Yeşil Çay İç

Yeşil çayı yudumlamak, sisteminizi harekete geçirmenize yardımcı olabilir. Ek su, vücudunuza hidrasyon artışı sağlamaya yardımcı olacak ve ne kadar içtiğinize bağlı olarak sisteminizi boşaltacaktır. Aynı zamanda yeşil çayda bulunan polifenol bileşikleri vücudunuzun yağ hücrelerine saldırmasına yardımcı olarak cildinizi serbest radikal hasarına karşı korumaya yardımcı olur.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Yüz Şişkinliği Nedenleri, Yüz Şişkinliği Ne İyi Gelir? için yorumda bulun

    Yüz Şişkinliği Nedenleri, Yüz Şişkinliği Ne İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüz Şişkinliği Nedenleri, Yüz Şişkinliği Ne İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.