DERMOKOZMETİK

Kozmetik sektörünün gelişmesine karşın insanlarda bazı dermatolojik nedenli durumların tedavisi amacıyla kullanılan ilaç, kozmetik gibi ürünlerin yetersiz kalması ve daha gelişmiş ürünlere ihtiyaç duyulması sonucu ortaya çıkmış ürünlere dermokozmetik ürünler ismi verilmektedir. Bir bakıma dermokozmetik ürünler ihtiyaç dolayısı ile ortaya çıkmış ve duyulan ihtiyaç doğrultusunda geniş kullanım alanına yayılmıştır. Söz konusu bu ürünler çeşitli tedavileri amaç edinen sabun, krem, losyon, tonik, cilt serumu, temizleme jeli, köpük, şampuan ya da maske olabilmektedir. Ayrıca belirli nedenler ve sonuçlar için özel olarak hazırlanmış yağ karışımları da sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır.

Dermokozmetik Nedir?

Dermokozmetik, belirli cilt problemlerinin düzeltilmesi amaçlanarak üretilmiş ürünleri işaret etmektedir. Bu ürünler cildin korunmasında ve cilt konforunun sağlanmasında, cilt üzerinde meydana gelen yaşlılık belirtileri gibi sorunların önlenmesinde ya da hafifletilmesinde kullanılmakta, cilt ile bütünleşen bir uyumu ifade etmektedir. Dermokozmetiği diğer kozmetik ürünlerinden ayıran belli başlı nedenler bulunmakta bu nedenler ise bu ürünlerin kullanım nedenlerini özetlemektedir. Örneğin kozmetik uzun yıllar boyunca insan cildinin ve vücudunun bakımı ve daha iyi gözükmek için zaman içerisinde kullanılan tüm ürünlere verilen genel bir isimdir. Dermokozmetik ise tamamen ihtiyaç nedenli ortaya çıkmış, cilt ile uyum sağlayan ve cildi iyileştirme özelliği bulunan ürünler için kullanılmış bir tabirdir.

Dermokozmetik Ürünleri Kozmetik Ürünlerinden Ayıran Farklar Nelerdir?

Dermokozmetik ürünlerin temel amacında cildin mevcut durumunu daha iyiye götürerek tedavi etmek, diğer kullanılan kozmetik ürünlerle ilgili karşılaşılabilecek problemleri çözmek bulunmaktadır. Dermokozmetik ürünler hedefledikleri bu sorunları çözerken, daha sorunsuz ve daha etkili kısacası daha doğal içerikler barındırır.

Doğal ve tedavi edici içerikler ile meydana gelen bu ürünlerde cilt uyumluluğu, hem etkinlik hem de yan etkilere karşı klinik testler ile denetlenmektedir. Kozmetik ürünler ise daha genel ve yaygın ürünler olarak bilinir. Bu da özellikle sorunlu ciltler için aynı derecede güvenli sayılmayan ürünler olarak açıklanır. Dermokozmetik ürünler her bir cilt tipi ve cilt sorununa yönelik farklı formüllerde satışa sunulur. Eczacı ve doktor kontrolünde kullanılması, uzmanlar tarafından belirli bir amaç doğrultusunda önerilmesi tavsiye edilir. Kozmetik ürünlerde ise cilt tipi ve sorunlarına yönelik bu ayırım çok daha az ya da hiç bulunmamakta, kozmetik satışı gerçekleştiren her yerde bu ürünlere kolayca erişilmektedir.

Dermokozmetik ürünler hazırlanırken formüllerinde kullanılan her türlü madde alerji ve uzun dönem kullanımda toksik etkiler yaratabileceği için sıkı kurallar bağlamında belirlenmekte ancak kozmetik ürünlerde kullanılan hammadde seçimi yüzeysel olarak yapılabilmektedir. Bu da dermokozmetik ürünlerde koku, renk ve koruyucu maddeleri hafifletirken kozmetik ürünlerin daha çok yapay koku, renk ve koruyucu içerebildiğine işaret eder.

Cilt Tipi ve Cilt Sorununa Göre Ürün Kullanımının Önemi

Dermokozmetik ürünler içerisinde her cilt tipi ve cilt sorununa özel olarak ürün bulabilmek ve temin edebilmek mümkündür. Sizin cildinizle ve cilt yapınızla uyumlu, cilt sorununuzun geçmesini hedefleyen ya da olası sorunların meydana gelmesini engelleyen bu ürünler mevcut kozmetik ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olarak satılmakta ancak etki kapasitesi olarak düşünüldüğünde her zaman daha faydalı oldukları bilinmelidir.

Siteye ulaşmak için: https://www.dermokozmetik.com/

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. DERMOKOZMETİK için yorumda bulun

    DERMOKOZMETİK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DERMOKOZMETİK için ilk yorumu yapabilirsin.