Erkeklerde Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Son zamanlarda modern bakım algısı diye bir bakış açısı oluşmuştur. Önceleri kadın bakımı olan lazer epilasyon özelliği, şimdilerde erkekler arasında da bir hayli yaygınlaşmıştır. Erkeksilik ifadesi olan kol, bacak ve göğüs kıllarından bile rahatsızlık duyan erkekler, bu algının etkisi altında kalarak, bu işin peşine düşmüş artık lazer operasyon tedavisine sıcak bakmaya başlamışlardır. Erkeklerde lazer epilasyon kesin çözüm mü sorusu vücut tipine göre farklı şekillerde yanıtlanabilir. Bu sorunuza yazımızdan cevap bulabilirsiniz.

Vücuttaki istenmeyen kılları ortadan kaldıran ve daha temiz daha kokusuz bir hijyen sağlayan lazer epilasyon, her kesim için bir tercih alanı haline gelmiştir. Tedavinin ilk çıktığı zamanlarda, ağrılı bir süreç geçirilirken, yeni teknoloji dönemin de ağrısız olarak da tedavi olasılığı mevcut hale gelmiştir. Bu yöntemle daha bir tercih edilir halini almıştır.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Tüylerin yok olması açısından, Lazer epilasyon yöntemleri teknik olarak kalıcı bir çözüm sağlayabilir. Diğer tüy alma yöntemleriyle kıyaslandığında, ağda yöntemi, kimyasal yöntemleri görmekteyiz. Tabii doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Fakat bu saydığımız yöntemlerin hiçbiri kılları kökünden gidermemektedir. Belirli bir süre kadar olan geçici temizlik sağlamaktadır. Bunların yanında kimyasal tüy temizleyicilerin yan etkileri de bulunmaktadır. Fakat lazer epilasyon tedavisi süreci, belirli boyutlarda olan ışınlar kıl köklerini hedef alır. 1mm boyunda gönderilen bu ışın uygulaması sayesinde kıl köklerinde tahribat oluşturmakta ve kalıcı sonuçlar ortaya koymaktadır. Lazer epilasyon tedavisindeki bu uygulama seans olarak bölümlere ayrılır. Ve kılın kalınlığı, kılın yoğunluğu bakımından seans süresi uzaya veya kısala bilir.

Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her uygulamada dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi lazer epilasyon tedavisinde de dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Kısaca bahsedersek,

Epilasyon tedavisinde öncelikle güvenilir bir merkez olmasına dikkat etmek gerekir. Eğer bir internet ortamından bu bilgi merkezlere ulaşmak istersek, yorumları tarihlerine bakarak okumalısınız. Günümüze daha yakın olan yorumları baza almalısınız.

Tedavi sürecine başlamadan önce, kıl analizi ve analizi yapılması gereklidir ki, bu analizler yapılmadan tedavi sakıncalı olabilir.

Blok sayfası olarak, bu tedavi uygulamasını sizlere en kaliteli süreçte vermekteyiz. Bizleri tercih ederseniz web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Erkeklerde Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? için yorumda bulun

    Erkeklerde Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkeklerde Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? için ilk yorumu yapabilirsin.