Evde Doğal Yollarla Zayıflamak

Birçok kadın fazla kilolarından şikayet eder. Aslında evde doğal yollarla zayıflamak mümkündür. Bunun için sadece bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Spor salonuna gidemiyorum, spor yapılacak zamanım yok, tatlıdan vazgeçemiyorum, su 1 bardaktan fazla içemiyorum diyorsanız bu yazı tam size göre.

Adım Adım Nasıl Evde Kilo Verilir?

* Kilonuz ne olursa olsun pes etmeyin ve kararlı olun ilk kuralımız bu ve aynaya bakmak dan çekinmeyin kendinizi sevin.

* Bol su içmelisiniz. Eğer içemiyorsanız onunda kolayı var içtiğiniz suyun içine biraz elma veya mevsim meyveleri ekleyerek daha cazip hale getirebilirsiniz. Günde 2.5 3 litre su tüketelim.

*Spor yapamıyorum diyorsanız; evde spor yapmak çok kolay mekik, şınav, ip atlayarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Pes etmeyin oturduğunuz yerde bile kol hareketleri yaparak kollarınızı çalıştırabilirisiniz.

* Kendinize vakit ayırın hiçbir şey sizden ve sağlığınızdan önemli değil, 45 dakikalık bir yürüyüş bile iyi gelecektir.

*Tatlıdan vazgeçemiyorum diyorsanız; iradeli olun ve asla kendinizi ben vazgeçemem, çok seviyorum, tatlı benim için her şey diye şartlamayın her şey kafa da biter bu süreçte beyninize siz hükmedeceksiniz.

* Tatlı ihtiyacı hissettiğiniz de 1 litre suya 1 çubuk tarçın atıp bu şekilde içebilirsiniz. Tarçın metabolizmayı hızlandırır ve tatlı hissiyatını azaltacaktır.

* Tabi her şey tatlı ve suyla sınırlı değil yediğiniz yemek porsiyonları ve yemek saatiniz de bir o kadar önemli bu evrede.

* Bir dolu tabak yemek yerine 4- 5 kaşık yemek ve yanına 2 dilim kepek veya tam tahıllı buğday ekmeği tüketmeye özen gösterin.

* Ve gelelim en sevilen hamur işlerine; kesinlikle un, tuz, şekerden vazgeçmeliyiz. Yavaş yavaş hayatımızdan çıkarabilirsiniz. Örneğin; 2 dilim börek yiyorsanız 1 dilim böreğe indirin bunu ve böyle böyle emin olun küçülecek gün geçtikçe hamur işi, tatlılar yemek yeme alışkanlığı hayatınızdan çıkacak. Sadece vücuda gerekli besinleri yemelisiniz sebze ağırlı beslenmeye özen gösterin.

* Bu süreçte bunları uygular dikkatli beslenir ve hareketli olursanız muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Su içmeyi ihmal etmeyin…

Gördüğünüz gibi aslında evinizde çok fazla uğraşmadan sadece bazı değişiklikler yaparak kilo verebilirsiniz. Evde doğal yollarla zayıflamak birçok kişiye zor gelebilir. Fakat size bahsettiğimiz değişiklikleri hayatınıza uyguladığınız zaman kısa süre içerisinde vücudunuzdaki değişimi ve kilo verdiğinizi hissedebilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Doğal Yollarla Zayıflamak için yorumda bulun

    Evde Doğal Yollarla Zayıflamak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Doğal Yollarla Zayıflamak için ilk yorumu yapabilirsin.