Hangi Bisiklet Taytı Size Uygun?

Satın alacağınız tayt türü, büyük ölçüde onları kullanmayı düşündüğünüz koşullara ve bisikletle ilgili çoğu şeyde olduğu gibi bütçenize bağlı olacaktır.

Sonbahar ve kış sürüşü için, yazlık şortlarınızın sağladığından biraz daha fazla koruma arıyorsanız, 3/4 uzunlukta bir dar veya kısa modeller dizleri kapatacaktır. Bu modeller aşırı ısınmaya neden olacak veya esnekliği etkileyecek kadar kalın olmadan biraz ekstra sıcaklık ve konfor sağlamaktadır.

Ancak kışın uygun şekilde sürüş yapmak ve Kasım-Ocak ayları boyunca antrenman yapmak için, tam bacak koruması sağlayan ve daha kalın, yalıtımlı bir malzemeden yapılmış (ayrıca ekstra sıcaklık için polar astarlı olması muhtemel) bir çift tam boy tayt gerekir. Bu tür taytlar, daha ince yazlık giysilere göre daha az esnektir ve soğuk koşullar dışında her yerde aşırı ısınmanıza neden olur, ancak temel kışlık giysilerdir.

Kumaş Türleri

Bisiklet şortlarında olduğu gibi ve aslında bisiklet kıyafetlerinin büyük çoğunluğunda bisiklet taytları nefes alabilen ve teri vücuttan uzaklaştıran modern malzemelerden yapılmıştır. Kullanılan kumaş türleri üreticiden üreticiye değişebilir. Örneğin sonbahar bisiklet taytı yazlık şortlarla aynı Lycra bazlı kumaşı kullanabilirken, kışlık bisiklet taytı daha fazla termal özelliklere sahip bir malzeme kullanacaktır. Bazı taytlar ayrıca belirli alanlarda sert koşullarda sıcaklığın korunmasına yardımcı olabilecek veya rüzgar geçirmez bir kumaş kullanır. Bütçeniz arttıkça taytlarınızda kullanılan kumaş ve panellerin teknik performansı ve özellikleri de artmaktadır.

Fit

Bisiklet taytı, vücut hatlarınıza optimum uyum sağlamak ve bisiklet üzerindeki pozisyonun özel ergonomisini yansıtmak için birden fazla ayrı panelden oluşur. Yine, daha kaliteli taytlar, optimum bisiklet ergonomisi elde etmek için panel yerleşimi/tasarımı ve esnek kumaşların bir kombinasyonunu kullanarak daha fazla panele ve daha iyi düşünülmüş bir tasarıma sahip olacaktır. Örneğin, serin hava veya sonbahar taytları, rüzgar soğuğuna maruz kalan alanlarda daha kalın bir kumaş ve esneklik ve havalandırma gibi alanlarda daha ince bir malzeme kullanabilir. Isı yalıtımının öncelikli olduğu daha kalın kışlık taytlarda, kumaşın evrensel bir kalınlığa sahip olması ve buna karşılık gelen esneklik kaybı olması daha olasıdır, ancak bu, kış sürüşlerinde sıcak kalmak için ödenmesi gereken bir bedeldir.

Yastıklı Mı, Yastıksız Mı?

Çoğu bisiklet taytında standart olarak bir güderi ped bulunurken, bazı biniciler çıkarılabilir pedli bir tayt veya hiç olmayan bir tayt tercih edebilir. Bununla birlikte, güderi kalitesinin birinci sınıf taytlarla artacağını belirtmekte fayda var: bunlar, uzun sürüşlerde daha esnek ve rahat olan ve bakteri ve kokuya daha az eğilimlidir. Sürüş sonrası yıkama zorunluluğu ve sürüş öncesi özel soğutma ve nemlendirici güderi kremi ile hem konfor hem de uzun ömür için tavsiye edilen güderi bakımı, herhangi bir taytın ömrünü uzatmak için gereklidir. Bu tarz bisiklet taytları https://www.jordanred.com/ web sitesinde bulabilirsiniz. Birçok farklı model ve renk bulunan sitede beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hangi Bisiklet Taytı Size Uygun? için yorumda bulun

    Hangi Bisiklet Taytı Size Uygun? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hangi Bisiklet Taytı Size Uygun? için ilk yorumu yapabilirsin.