İşitme Cihazı Pil Modelleri

İşitme cihazları farklı ihtiyaçlara göre çeşitli boyutlarda ve nitelikte üretilir. Bu farklılıklar cihazın ihtiyaç duyduğu gücü, yani pil hacmini etkiler. Çeşitli boyutlardaki harici işitme cihazı pilleri bu aletler için özel olarak üretilen 1,45 voltluk düğme pillerdir. Cihaza entegre piller ise çıkarılmadan şarj edilerek kullanılır.

İşitme Cihazı Pil Modelleri

İşitme cihazı pil modelleri genel olarak şarj edilebilir ve tek kullanımlık olarak iki çeşittir. Şarj edilebilen işitme cihazlarında dâhili lityum pil kullanılır. Dâhili olanların yanı sıra takıp çıkarılabilen doldurulabilir piller de vardır. Entegre cihazların aksine bunları şarj etmek için ayrı bir alete ihtiyaç duyulur. Şarj edilebilir piller tek kullanımlıklar gibi devamlı batarya almanızı gerektirmediğinden avantajlıdır. Ancak enerji miktarını sürekli kontrol etmeniz ve belli aralıklarla doldurmanız gerekir. Tek kullanımlık pilleri ise anında değiştirip, cihazdan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Yaygın olarak tercih edilen tek kullanımlık işitme cihazı pilleri çinko-hava bataryalardır. Çinko-hava pillerin üzerinde küçük delikler ve bunları kapatan renkli etiketler vardır. Havayla teması önleyen etiket çıkarıldıktan yaklaşık 2 dakika sonra enerji etkin hale gelir. Yaygın olarak tercih edilen işitme cihazı pilleri 5 çeşittir. Farklı ölçüdeki bu bataryalar 5, 10, 312, 13 ve 675 şeklinde numaralandırılır. Numara arttıkça pil boyutu da artar. Satın alırken kolaylık sağlaması amacıyla her numara farklı renkte etiketlenir.

İşitme Cihazı Pil Modelleri Ne Kadar Dayanır?

Etiketi çıkarılmayan çinko-hava piller oda sıcaklığında, nemden ve direkt gün ışığından korunduğunda son tüketim tarihine kadar kullanılabilir. “İşitme cihazı pili ne kadar dayanır?”  sorusuna genel anlamda bu şekilde cevap verilir. Ancak bataryaların çalışma süresi, cihazın ve pilin modeline göre değişiklik gösterir.

Dâhili lityum pillerin şarj süresi 30 dakika ila 3 saat arasında değişir. Genel olarak entegre bataryalar tam şarjla 24 saat, minimum şarjla 6 saat kullanılabilir. Tekrar doldurulamayan işitme cihazı pillerinden günde 16 saat kullanımla 3 ila 20 gün yararlanılabilir. Bu süre bataryanın büyüklüğüne ve kullanılan enerji miktarına göre değişir. İşitme cihazını sürekli Bluetooth’a bağlı kullanmanız, ses yüksekliğini artırmanız veya farklı ses modlarını tercih etmeniz pil tüketimini arttırır.

Batarya büyüklüğü arttıkça sahip olduğu enerji miktarı dolayısıyla kullanım süresi de artar. Ancak tercih edebileceğiniz pil büyüklüğünü cihazınız belirler. İşitme cihazınız için en uygun pil ölçüsü hakkında bilgi almak için Si-Ser’e başvurabilirsiniz.

Nereden İşitme Cihazı Pili Alabilirim?

Sizin için en uygun işitme cihazı pillerini elektronik marketlerden, internetten ya da işitme cihazı satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Satış noktalarında bulunan işitme cihazı pil markaları arasında Ear-Technic, Rayovac, Duracell, Panasonic, Odyocell, Philips, GP ve Sony yer alır. İşitme cihazı pilleri fiyatları ise ürünün marka ve modeline göre değişir.

İşitme cihazı pili satın alırken son kullanma tarihine ve cihazınızla uyumlu olmasına dikkat edin. Stokları sürekli yenilenen Si-Ser gibi firmalardan işitme cihazı pilleri satın almanız size raf ömrü daha uzun ürünler sunacaktır.

23 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren Si-Ser mağazalarında bataryalar ve işitme cihazları hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Dilerseniz siser.com.tr adresini ziyaret ederek uzman danışmanlardan ücretsiz yardım da alabilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. işitme cihazları İşitme Cihazı Pil Modelleri için yorumda bulun

    İşitme Cihazı Pil Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İşitme Cihazı Pil Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.