Kilo Vermekte Zorlanma Nedenleri

Diyetisyen Aslı Tufan

 

Günümüzde insanlar arasında yaygın olarak karşılaşılan önemli sorunlardan biri de kilo problemidir. Bu durumun meydana gelmesi insanların yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkileyen bir yapıyı ortaya çıkarmaktadır. Çünkü kilo başlı başına bir problem olabilmekle birlikte farklı türde bedense sorunları oluşumuna da bir zemin hazırlamaktadır.

Bundan dolayı sağlıklı bir hayat için mutlaka ideal vücut dengesine kavuşulması gerekir. Kilo vermekte zorlanma yaşayan insanlar için bunun nedenleri etkin bir şekilde araştırılmalıdır. Bir profesyonelden yardım alınması bunun aşılmasına yardımcı olur. Diyetisyen Aslı Tufan bu konuda tercih edilebilecek en iyi beslenme uzmanlarından biridir.

Kilo verilmesini zorlaştıran etkenler arasında özellikle hareketsiz yaşam ve beslenme düzeninde bir bozukluk olması durumları yer alabilmektedir. Kişinin kendi vücuduna ve yaşam tarzına uygun olarak yapılacak analizlerle bu konuda yaşanan sorunlar en iyi şekilde giderilebilir. Diyetisyen Aslı Tufan bu konuda danışanlarına gerekli şekilde yardımcı olarak onların kilo verme konusunda önündeki engelleri kaldırmalarına yardımcı olmaktadır. İzmit Diyetisyen arayışlarınız için 23 yıllık bilgi birikim ve uzmanlığı ile web sitesini ziyaret edip online randevu alabilirsiniz.

İnsülin Direnci Sorunu

İnsülin direnci, vücut dengesinin işleyişini bozan önemli sorunlardan biridir. Kandaki şekerin uygun şekilde hücre içerisine girişini sağlamaya yardımcı olan bu hormon düzensiz bir şekilde çalıştığında bu sefer bir direnç sorunu ortaya çıkar.

Gereğinden fazla karbonhidrat ve şekerli gıdaların tüketimi sonucunda vücutta bir insülin direnci oluşumu meydana gelebilmektedir. Kandaki şeker hücre içine giriş yapamadığında bu vücut tarafından yağa çevrilmektedir. Oluşan bu tablo ise kilo vermeyi kişi için zorlaştırmaktadır.

Hareketsiz Bir Yaşam

Vücuttaki yağların yakılması ve metabolizmasını her yönden hızlanması açısından mutlaka insanlar hareketli bir yaşam tarzına geçmeleri çok önem arz etmektedir. Genel olarak yaşamda kilo problemini ortaya çıkaran ve bunu vermeyi zorlaştıran etkenler arasında hareketsiz yaşam konusu en çok öne çıkanlardan biridir. Kişiye özgü olarak belirlenecek bir program ve düzen neticesinde kilo verme işleminde iyi bir başarı elde edilebilir.

Birtakım Metabolizma Sorunları

Eğer bir kişinin vücudunda tiroit gibi farklı türde bir rahatsızlık varsa yine bu da kilo verme durumunu engelleyebilmektedir. Vücuttaki bu türde gizli sorunların muhakkak öne plana çıkarılması ve tespit edilmesi gerekir. Kilo vermenin önündeki engellerin ortadan kaldırılması için en başta bu durumlar üzerinden bir araştırma yapılması ve onların giderilmesi çok önem arz etmektedir.

Web Adresi: https://www.aslitufan.com.tr

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kilo Vermekte Zorlanma Nedenleri için yorumda bulun

    Kilo Vermekte Zorlanma Nedenleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Vermekte Zorlanma Nedenleri için ilk yorumu yapabilirsin.