Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ektirme Ne Zaman Yapılmalıdır ve Güncel Fiyatları Nedir?

Saç ekimi operasyonlarından önce çeşitli saç analizleri ve tahliller yapılır. Bu tahliller sonucunda alınacak greftlerin, miktarı, bölgesi, ekim yapılacak alan belirlenir. Ekim işlemlerinde uygulanacak olan plastik cerrah, operasyon sonrasında oluşturulması beklenen yeni saç çizgisinin çizimleri yapılır. Saç ekimi işlemlerinde sedasyon anestezi veya lokal anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Saç ekimi öncesinde yapılacak anestezi sayesinde acısız ve ağrısız bir operasyon geçirilir.

Günümüzde saç ekimi operasyonlarında FUE yöntemleri tercih edilir. FUE teknikleri ile yapılan saç ekimlerinde herhangi bir kesi açılmaz. Bu sayede saç ekimlerinde herhangi bir iz oluşmaz. Saç ekimi işlemlerinde ilk önce greftlerin alınacağı donör bölge belirlenir. Kulak ve ense arkası bölgelere saç ekimi için en iyi greftlerin bulunduğu donör yerlerdir. Özel mikromotor cihazlarla saç kökleri çıkartılmaktadır.

Alınan greftler özel bir solüsyonun içerisine konulur ve kaliteli hale getirilir. Deneyimli bir plastik cerrah, operasyonlardan önce belirlenen nakil bölgesine tek tek ekim yapar. Greftler, saç köklerinin çıkış yönüne ve doğal açısına uygun olarak ekilir. Bu sayede saç ekimi operasyonlarında en doğal görünümü elde edilmiş olursunuz.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Hormonal problemler, genetik nedenler, çevresel faktörler, stres ve kazalar gibi nedenlerden dolayı saçlarda dökülme veya seyrelme gören kişiler saç ekimi yaptırabilir. Saç ekimi tedavisi yaptıracak olan kişiler ekim için gerekli olan greft sayıların bulunması gerekir. Günlük hayatta köse adlandırılan, doğuştan saçsız olan kişiler de saç ekimi yapılmamaktadır. Saç ektirme için gerekli olan greftler kafa bölgesinde yeterli miktarlarda bulunmayabilir. Bu durumlarda sırt, boyun, genital ve göğüs bölgelerinde vücudun çeşitli alanlarında kıl kökü alınarak ekim işlemleri yapılır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirme fiyatları; ekilecek greft sayısı, plastik cerrah ve saç ekim merkezleri kriterlerine göre değişkenlik gösterir. Operasyonu yaptıracağınız klinikte son teknoloji cihazlara sahip olması ve ameliyat ortamının steril olması gerekmektedir. Saç ekimi uzmanının veya plastik cerrahın alanında uzman, son teknoloji yöntemlerini kullanıyor olması ve saç ekimi alanında deneyimli olması gerekir. Plastik cerrahın yanında, operasyon yapacak saç ekimi ekiplerinin de bu alanda deneyimli olması gerekir. Tedavi sırasında ekilecek olan greftlerin kalitesi, sayısı ve ekim yapılacak alanların büyümesi saç ekimi maliyetlerini doğrudan etkiler. Saç ekiminden sonra hastanede müşahede altında kalmak isterseniz de maliyet artacaktır.

Saç ekim merkezleri ve fiyatları için detayllara şuradan erişebilirsiniz : https://www.habergundemde.com/turkiyenin-en-ucuz-sac-ekimi-merkezleri-ve-guncel-sac-ekimi-fiyatlari/

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ektirme Ne Zaman Yapılmalıdır ve Güncel Fiyatları Nedir? için yorumda bulun

    Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ektirme Ne Zaman Yapılmalıdır ve Güncel Fiyatları Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ektirme Ne Zaman Yapılmalıdır ve Güncel Fiyatları Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.