Yazın Hangi Kumaş Türleri Tercih Edilmelidir?

Yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileri? Yazlık kumaş denildiği zaman aklımıza ilk olarak yazın terletmeyen kumaşlar gelmektedir. Yazın terleten kumaşlar üzerimizde kötü kokulara neden olabilmektedir. Terlememek için ne kadar önlem alırsak bu önlemler yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle bu yazıda yazın hangi kumaş türü giyilir sorusuna cevap arayacağız.

  • Pamuklu Kumaşlar

Pamuklu kumaşlar kullanılan en yaygın kumaş türüdür. Pamuk kozalarından elde edilen vegan bir üründür. Özellikle yazlık giysilerin dikiminde sıklıkla kullanılır çünkü bu kumaşı giydiğinizde ter buharlaşarak havaya karışır. Tişört, atlet, iç çamaşırı gibi parçalarda pamuklu kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu tarz kumaşlar sıcak suda yıkanabilmektedir. Kişiyi serin tutar, esnektir ve sürtünmelere karşı dayanıklı bir yapısı vardır.

  • Poplin

Pamuklu kumaşın kardeşi olarak bilinen bir diğer kumaş poplindir. Bu kumaşı gömleklerde sıklıkla görürüz çünkü yaz aylarının vazgeçilmez kumaşlarından biridir. Kumaş hafif ve incedir. Herkesin dolabında mutlaka poplin kumaştan üretilen bir gömlek satın alması gerekir. Yaz aylarında rahatlık ve kullanım açısından tercih edilmesi gereken bir kumaştır.

  • Şile Bezi

Şile bezinin bulunması çok kolay değildir. Farkına vardıysanız genellikle yazlık tatil bölgelerinde sıklıkla satılmaktadır. Desensiz ve desenli pek çok seçeneği vardır. Yazın ferah, teninize yapışmayan efil efil bir kumaştır.

  • Keten

Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla erkeklerin sıklıkla tercih ettiği keten ceket ve gömlekler, yazın terletmeyen kumaşlardan biridir. Bu kumaş hem terletmez hem de koku yapmaz. Giydiğinizde kaliteli bir görünüm elde edilir. Fakat ütüye karşı hiç dayanıklı bir kumaş türü değildir, hemen buruşur. Elit bir görüntü kazandıran keten severler ütü sorununa takılmazlar. Ancak hemen kırıştığı için etek ve pantolon gibi alt giyim ürünleri yerine gömlek gibi üst giyimlerde kullanmak daha mantıklıdır.

Kaynak : https://www.estemagazin.com/yazin-tercih-edilmesi-gereken-6-kumas-turu/

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. yazın hangi kumaş türü giyilir Yazın Hangi Kumaş Türleri Tercih Edilmelidir? için yorumda bulun

    Yazın Hangi Kumaş Türleri Tercih Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yazın Hangi Kumaş Türleri Tercih Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.