En İyi Organik Alışveriş Noktaları

Organik alışveriş yapmak özellikle büyük şehirlerde çok zordur. Yazımızda sizlere en iyi organik alışveriş noktaları hakkında bilgi vereceğiz.

Kadıköy Kooperatifi

İstanbul’da yaşıyorsanız organik ürünlere ulaşmanız çok zordur. Ulaşsanız bile arada aracılar olduğu için çok yüksek meblağlar ödeyerek alırsınız. Kadıköy Kooperatifi bu konuda yardımınıza koşuyor. Çünkü kendisini; doğal ürünlere aracısız ulaşmayı hedefleyen tüketicilerin oluşturduğu bir kooperatif olarak tanımlıyor. Üstelik bu kooperatifte yer alan ürünler markette bulacağınızdan çok daha ucuzdur.

Datça Murat Çiftliği

Datça Murat Çiftliği, taze meyve, taze sebze, ve zeytinyağı siparişi verebileceğiniz organik yetiştiricilik ve beslenme ürünleriyle tanınmaktadır. Çiftlikten sipariş verecekseniz internet sitesi üzerinden haftalık ürün listesine göz atabilirsiniz. Bu şekilde o hafta toplanan bütün taze ürünlere ulaşabilirsiniz.

Eppek

Eppek, Kadıköy Kooperatifi ile ortak olarak çalışmaktadır. Kendi internet sitesi üzerinden her şeyi detaylı olarak müşterilerine sunan oluşumlar arasında yer almaktadır. Ekşi mayalı ekmeklerini Çarşamba günü üreten firma Perşembe ve Cuma günleri dağıtımlarını yapmaktadır. Aynı zamanda adınıza ekmeği bırakabilecek noktalarda yer almaktadır.

Üç Elma Çiftliği

Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde bulunan Üç Elma Çiftliği, içerisinde kimyasal ilaç kullanılmayan ürünler yetiştirmektedir. Güler yüzlü sahipleri olan çiftliğin ürün yelpazesi de oldukça geniştir. Çiftliğin sahipleri yetiştirdikleri ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşturuyorlar. Aynı zamanda kendileri de işliyor.

Badem Çiftliği

Bir aile işletmesi olan badem çiftliği, organik ve iyi tarımı sağlıklı bir şekilde tüketiciyle buluşturmaktadır. Çiftlikten badem veya badem unu gibi ürünleri mail atarak sipariş edebilirsiniz.

Sütçü Aysun

Sütçü Aysun’un blog sayfası, “İnekler ve ürettikleri iksir süre dair her şey…” yazısıyla açılıyor. Aysun Hanım’ın kurduğu çiftliğinden isterseniz çiğ süt siparişi verebilirsiniz. Aynı zamanda bu sütlerden yapılan peynirleri de tadabilirsiniz.

Büyük Zavotlar

Büyük Zavotlar firması, bal, kars kaşarı, organik ürünleri, peynir ve yağ gibi ürünlerin yanı sıra tüketiciye Kars eriştesi, pekmez, pestil ve helva gibi yöresel tatları da sunmaktadır.

Tohumdan Sofraya

Tohumdan sofraya aslında bir proje diyebiliriz. Köylü üreticiyle şehirli tüketiciyi bir araya getirmeyi hedefliyor. Projenin kurucusu Serhat ve Ilgın, köylülerden aldıkları sebzeleri, meyveleri, salçaları, balları ve reçelleri arabalarına dolduruyor ve bunları 15 günde bir İstanbul’a getiriyor. Sonrasında kapı kapı dolaşarak taze gıda isteyen müşterilerine götürüyorlar. Getirilen bütün ürünlerin organik olduğunun garantisi de verilmektedir.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. En İyi Organik Alışveriş Noktaları için yorumda bulun

    En İyi Organik Alışveriş Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Organik Alışveriş Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.