İyileştirme Gücü Olan Gıdalar

Vücudunuzu ve zihninizi onarmaya yardımcı olabilecek belirli yiyecekler olsaydı, onları yer miydiniz? Tükettiğiniz yiyeceklerin çoğu, genel sağlığınızı ve refahınızı tepeden tırnağa iyileştirme gücüne sahiptir. Anahtar, hangi yiyeceklerin sağlık için biletiniz olduğunu ve hangilerinin özel günler için ayrılması gerektiğini bilmektir. Yardım etmek için buradayız! Bir daha ki sefere süpermarkete gittiğinizde, iyileştirici besini aldığınızdan emin olun.

Kızılcık

Kızılcıkların idrar yolu enfeksiyonu önlemeye yardımcı olduğu büyük ölçüde bilinirken, aynı zamanda vücudunuzu hücre hasarından korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Ayrıca, kızılcıklar, belirli göğüs, akciğer ve kolon kanserlerinin büyümesini ve gelişmesini engellemeye yardımcı olabilecek bileşikler bile içerir.

Avokado

Avokado, mükemmel bir lif ve tekli doymamış yağ asitleri kaynağıdır ve aynı zamanda sodyum ve kolesterol içermez. Ayrıca, tansiyonu düşürmede anahtar rol oynayan potasyumla doludurlar. Aslında muzdan daha fazla potasyum içerirler. Ayrıca, avokado kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olabilir ve böylece kalp hastalığı riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir. Ancak, avokado yağının artrit ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek antienflamatuar özelliklere sahip olduğu gösterildiğinden, iyileştirici faydalar burada bitmiyor.

iyileştirme gücü olan gıdalar

Yulaf Ezmesi

Uzun zamandır bir sabah elyafı olarak kabul edilen yulaf ezmesi, vücudunuzu hem içeride hem de dışarıda dönüştürmeye yardımcı olabilecek sayısız iyileştirici özelliğe sahiptir. Yulaf ezmesi lifle doludur, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve ayrıca kan şekeri seviyenizi dengelemeye yardımcı olur. Ayrıca, bir araştırma, yulafın kardiyovasküler hastalıkları önlemede önemli bir rol oynadığını ve çok sayıda kalp sağlığı yararına sahip olduğunu ortaya koydu.

Ispanak

Ispanak yemek, Temel Reisin yaptığı gibi kaslarınızın anında büyümesine yardımcı olmasa da, artan ıspanak alımı kesinlikle taklit etmeye değer. Ispanak, mükemmel bir demir kaynağı olduğu için vücudunuzu çeşitli şekillerde güçlendirebilir, kan basıncınızı düşürebilir ve beyninizin en üst düzeyde çalışmasına yardımcı olabilir. Ayrıca gözlerinizi maküler dejenerasyona karşı korumaya yardımcı olmanın yanı sıra belirli kanserlerin büyümesini engelleyen farklı antioksidanlar içerir.

Zeytin Yağı

Zeytinyağı, hastalık önleme ve uzun ömür açısından genellikle en sağlıklı diyetlerden biri olarak kabul edilen Akdeniz diyetindeki ana rolü nedeniyle uzun süredir övgüyle karşılanmaktadır. Bunu akılda tutarak, omega-3’ler ve tekli doymamış yağ asitleri açısından zengin olduğu için bu süper yiyeceği daha yakından incelemeye ve pişirme rutininize dahil etmeye kesinlikle değer. Ayrıca araştırmalar, tüketiminin felç, yüksek tansiyon ve çeşitli kalp rahatsızlıkları riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. İyileştirme Gücü Olan Gıdalar için yorumda bulun

    İyileştirme Gücü Olan Gıdalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İyileştirme Gücü Olan Gıdalar için ilk yorumu yapabilirsin.