Kanseri önleyebilmek sizin elinizde!

Kanseri önleyici yiyecekler tüketerek ve hayat tarzınızda bazı ufak değişikliklere giderek siz de kanseri önleyici yöntemlerden faydalanabilirsiniz,

Modern çağın en yaygın ve ölümcül hastalıklarından biri, kanser. Vücudunuza bir kere kanser bulaştıktan sonra sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilmek mümkün, ancak bu süreç çok yorucu ve ağrı verici olabilir. Oysa kanser henüz bulaşmadan bu risk ihtimalini azaltabilmeniz mümkün. Kanseri önleyici yiyecekler tüketerek ve hayat tarzınızda bazı ufak değişikliklere giderek siz de kanseri önleyici yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Tabii ki her zaman için belirli aralıklarla doktorunuza giderek içinizdeki şüpheleri gidermenizde de fayda olacaktır.

Şekerli içeceklere elveda deyin

Çay içerken şeker mi kullanıyorsunuz? Kullanmayın. Çok şekerli meyve suları mı içiyorsunuz? İçmeyin. Obezite ve diyabet gibi rahatsızlıkları tetikleyen şekerli içecekler rahim kanserini tetikler. Şekerli içecek tüketen kadınların bunu yapmayan hemcinslerine oranla yüzde 87 daha fazla rahim kanserine yakalanma riski olduğunu biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz.

Dayanıklı nişastalar tüketin

Yeşil muzlar, yulaf ezmeleri ve beyaz fasulyelerde bulunan dayanıklı nişastalar kolon kanserine yakalanma riskinizi azaltır. Tabii bu esnada kırmızı et tüketimini azaltmanız da akıllıca olacaktır.

Ayakta daha fazla kalın, az oturun

Yeni bilimsel araştırmalar ışığında ulaşılan bilgilere göre günü oturarak geçiren insanlar, sandalyede daha az oturanlara kıyasla yüzde 24 daha fazla kolon ve rahim kanserine yakalanma riskini taşıyor. Bir diğer araştırmada ise televizyon karşısında çok fazla vakit geçiren insanların daha az TV izleyenlere göre yüzde 54 daha kolon kanseri riski taşıdığını keşfedilmiş. Eğer ayakta çok fazla durabileceğiniz bir işiniz yoksa, hiç olmazsa saat başı kısa molalar verip ufak gezintiler yapmanızda fayda olacaktır.

Bol bol brokoli yiyin

Evet, brokoli! Şaşırdınız değil mi? Bu minik ve sevimli yiyecek kanseri önleme noktasında inanılmaz faydalı bir besin kaynağı. 2008 yılında İtalyan araştırmacılar tarafından elde edilen yeni bulgular, brokoliyi pişirip yemenin kanseri önleme noktasında çok daha etkili sonuç verdiğini gösteriyor. Buna göre mikrodalgaya atmak veya yağda kaynatmak yerine brokoliyi pişirmek çok daha olumlu etki yapıyor. Su dolu bir tencereye koyup kapağını kapattıktan sonra brokolinin buharda pişmesini sağlayıp afiyetle yiyebilirsiniz. Üstelik gayet de lezzetli bir öğün olacaktır.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kanseri önleyebilmek sizin elinizde! için yorumda bulun

    Kanseri önleyebilmek sizin elinizde! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kanseri önleyebilmek sizin elinizde! için ilk yorumu yapabilirsin.