Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları

Sürekli olarak uzmanlar tarafından dillendirilen bir konu sucuk salam ve sosis gibi işlenmiş et ürünlerinin zararları dikkatimizi çekiyor. Peki, bu uyarıları dinliyor muyuz birebir uyuyor muyuz tabi ki uyan bilinçli insanlar var ancak bu lezzetlerden bir türlü vazgeçemeyen de birçok insan vardır. Bu ürünler kahvaltımızın vazgeçilmezleri arasında bir numara olarak gösterilebilir. Ancak bu konuda gerçekten ailelerin çocuklarına bu ürünleri yasaklaması ve tehlike arz ettiği konusunda bilgilendirmesi gerekiyor. Bu makalemizi eğer ki dikkatli bir şekilde okursanız sizde marketlerde bu ürünlerden uzak durmaya karar verme açısından bir adım atmış olacaksınız.

Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları

Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları

Günümüz de artık tükettiğimiz besinler hep hazır gıdalar. Organik besin tüketmek çok nadir. Bununla birlikte sağlığımız hep bir tehlike altındadır. Ancak ortaya çıkan hastalıklardan dolayı herkes sağlıklı yaşamın peşinden koşmaya başlıyor organik besin tüketmek için kendi besinlerimizi kendimiz ihmal etmeye başlıyoruz. Ama damak tadımızın vazgeçilmezleri arasında olan sucuk salam ve sosise bir türlü sırtımızı çeviremiyoruz. Öncelikle bu bir türlü vazgeçemediğimiz besinlerin nasıl imal edildiğinden söz etmek istiyorum. Bu ürünler hayvanların kullanılmayan kısımlarından ve tahmin edemeseniz bile kıllarından yapılmaktadır. Bu ürünler obeziteden, damar tıkanıklığına, böbrek hastalıklarından kalp rahatsızlığına kadar tüm hayatımızı mahvedecek seviyeye getiriyor.

Bilimsel çalışmalar sonucunda işlenmiş etin madde içerdiği kanısına varılmıştır. Kırmızı ette ise kanserojen madde içerip içermediği araştırmalar arasında yer almaktadır. Bu sağlıksız besinlerden çocuklarımızı korumamız gerektiğini tüm beslenme uzmanları söylemektedir. Aslında sizin o besinleri yedirirken yedirme amacınız çocuğunuza fayda sağlaması açısından olsa da aslında bu başlı başına çocuğunuzun o küçük bedeninin zarar görmesine yol açıyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan salam, sucuk ve sosis değerlendirmesine göre bu ürünleri sürekli olarak tüketen bireylerde rektum kanserine kadar onlarca çeşitlilikte kanser riski bulunmaktadır. Yapılan açıklamalar ve değerlendirmeler tüketime sınır getirmitir. Günde sadece 50 gr işlenmiş et tüketen bir kişinin bağırsak kanseri olma riskinin %20 arttığı uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar dâhilinde belirlenmiştir. Aynı zaman da kalp sağlığını riske atmakta ve şeker hastalığının da oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu işlenmiş et ürünlerinin zararları saymakla bitmiyor içerisinde ki uzun süreli dayanabilmesi için katılan katkı maddeleri de tehlike çanlarını arttırıyor. Bu ürünleri hiç tüketmeyin diyemeyiz çünkü biz ne kadar tüketmeyin desek bile insanoğlu zararlı olan gıdalardan vazgeçemiyor. Ancak en azından tadımlık tüketmeye özen gösterelim.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları Nelerdir Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları için yorumda bulun

    Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları için ilk yorumu yapabilirsin.