Tesettür Giyim Renkleri

tesettür muhafazakâr bayanların örtünme biçimidir. Kıyafet seçimlerinde parçaların birbirine uyumu olması gerekir. Etek, gömlek ya da elbiseleri kombinlerken kullandığımız şal veya eşarplar da renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekir. tesettür giyim söz konusu olduğu zaman renk seçimleri çok önemli bir husustur. Alternatifler çoğaldıkça bu durum muhafazakâr bayanlara avantaj sağlarken, bazen çok seçeneğin olması dezavantaja da dönüşebilir. Mevsimlere göre üretilmiş özel kumaş seçenekleri ve birçok renk çeşidi ile harika fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fakat bunları birbirine uyumlu hale getirmediğiniz zaman renk karmaşası sizi rüküş olmaya itebilir. Fakat bunlar halledilemeyecek şekilde problemler değildir. Yardım alarak ve araştırarak bu konuyu aşabilir şıklığı yakalayabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Renk Uyumu

Mevsime, yaşa ve vücut portföyünüze, bulunduğunuz ortama göre değişkenlik kıyafetlerinizin rengi değişkenlik gösterir. Düğünlerde, nişanlarda ya da diğer organizasyonlarda parlak renk tercih edebilirsiniz. Renk seçiminin bulunulan ortamda etkisi büyüktür. Kırmızılar, morlar, zümrüt yeşilleri, saks mavileri ve goldlar havada istedikleri gibi uçuşabilir. Fakat iş görüşmelerinde, toplantılarda yani kurumsal hayatta bu renklerin yerini daha ciddiyet barındıran renkler almalıdır. Tabi ki en fazla tercih edilen ve her ortamda sizi kurtaran vazgeçilmez renklerimiz siyah, beyaz ve ciddi ortamlarda göze batmayacak kahverengi, bordo, krem gibi hareketsiz sakin renklerin kullanımı her zaman daha uygun olabilir. Tabi bu renkleri kullanırken eşarp ve şalların da uyumlu olması gerekir.

Tesettür Elbise Renk Seçimi

Tesettür giyimde renklerin birbirleriyle ahengi doğru şekilde ayarlanmalıdır. tesettür elbise seçiminde ayakkabı, çanta ve eşarp ya da şalın renk uyumu elbisenizin renk tonuna uyum sağlamalıdır. Çok fazla renk bir arada kullanılmamalıdır. Çünkü bir renk karmaşası olacaktır. Bunun önüne geçmek için çok fazla renk cümbüşünden kaçınmak gerekir. yorucu bir görünüme sahip olmamalıyız. Kombininizde tek rengi ön plana  çıkarmalısınız. Diğer renkleri yan renk olarak kullanmalısınız. Böylece daha hoş ve şık bir kombine imza atmış olursunuz. Desenli kıyafetlerde özellikle tek bir parçanın desenli olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde çok gözü yoracak bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Tesettür Giyim Renkleri için yorumda bulun

    Tesettür Giyim Renkleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tesettür Giyim Renkleri için ilk yorumu yapabilirsin.