Ayakta İçme Suyu İçmenin Zararları

Su içmek yaşamak için olmazsa olmazken, doğru duruşta içmek sağlıklı yaşama yol açar. Ayakta su içmek söz konusu olduğunda bilim, bunun neden zararlı olduğunu ve vücudumuzu nasıl etkilediğini açıklıyor. Ayakta durduğunuzda vücudunuz ve dokularınız gergin bir haldedir. Bu, suyun vücudunuzdan hızla aşağı akmasına ve mevcut sıvı dengesinin bozulmasına neden olur.

Ayakta İçme Suyu İçmenin Dezavantajları

Bu makale ayakta su içmek ve bunun vücudunuz üzerindeki yansımalarından bahsedeceğiz.

Artrite Neden Olabilir

Ayakta su içtiğinizde, su akışı vücudunuzdan hızla fışkırır ve yalnızca eklemlerinizde birikir. Bu, hayatınızın ilerleyen kısımlarında artrit geliştirmenize yol açabilir.

Mide Duvarlarına Su Sıçraması

Ayaktayken ve su içerken, su aşağı akar ve mide duvarlarına sıçrayarak bir miktar erozyona neden olur. Uzun vadede, akan sudan gelen şok sindirim sistemine zarar verebilir. Ayrıca mide duvarınıza ve gastrointestinal sisteminize de zarar verebilir.

Susuzluğunuz Giderilmez

Tam bir bardak su içseniz bile, doğru duruşta susuzluğunuzu gidermek için çok az şey yapacaktır. Susuzluğunuzu gerçekten gidermek için oturup küçük yudum su içmeniz tavsiye edilir.

ayakta su içmenin zararları

Hazımsızlığa Neden Olur

Ayakta su içerseniz, vücudunuz ve kaslarınız sürekli bir gerginlik halindedir. Oturmak onları rahatlatır ve vücudun sıvıyı diğer yiyeceklerle birlikte çok daha iyi bir hızda emmesini sağlar.

Böbrek Fonksiyonlarınızı Etkiler

Ayakta su içmek böbreklerinizin suyu uygun şekilde filtrelemesine izin vermez. Sonuç olarak, safsızlıklar içlerinde ve mesanede kalma eğilimindedir. Bu, idrar yolu bozukluklarına neden olabilir ve daha ciddi durumlarda böbreklerde kalıcı hasara neden olabilir.

Mide Ekşimesine ve Ülsere Neden Olur

Ayakta su içmek, su sıçradığında ve içinden sert bir şekilde aktığında yemek borusuna çok fazla baskı uygular. Bu bazen mide ve yemek borusu arasındaki eklem olan sfinkterde hasara neden olur. Bu nedenle midede geriye doğru akan asitler nedeniyle mide ekşimesi veya yanma hissi yaşayabilirsiniz.

Vücudunuzun Sudaki Besinleri Emmesine İzin Vermez

Ayakta durduğunuzda vücudunuz gergindir. Oturmak kaslarınızı ve vücudunuzu gevşetir ve sıvıyı daha yavaş ve rahat bir şekilde sindirmeye odaklanabilirler.

Kemik Dejenerasyonuna ve Zayıflığına Neden Olur

Yanlış duruş nedeniyle su tüketirken vücudunuz kemik dejenerasyonu ve halsizliği yaşayabilir.

Vücutta Bulunan Asit Düzeylerinin Seyreltilmesine Yardımcı Olmaz

Oturmak ve küçük yudum su içmek vücudun asit seviyelerini korumaya yardımcı olur.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. Ayakta İçme Suyu İçmenin Zararları için yorumda bulun

    Ayakta İçme Suyu İçmenin Zararları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ayakta İçme Suyu İçmenin Zararları için ilk yorumu yapabilirsin.