Doğal Makyaj Temizliği

Biz kadınlar; makyaj yapmayı çok seviyor, lakin çoğu zaman kimyasal içerikleri bulunan makyaj malzemelerini gece yatmadan önce yüzümüzden çıkarmadığımız için maalesef ki cildimizin zaman içerisinde yıpranmasına neden olabiliyoruz.

Sırf üşengeçliğimiz yüzünden gece yüzümüzde makyajla uyuduğumuzdan başta sivilceler olmak üzere ilerleyen süreçte pek çok cilt sorununa adeta davetiye çıkarıyoruz.

Bazen de kullandığımız yanlış makyaj temizlik ürünleri yüzünden cildimizin daha da yağlanmasına yol açabiliyoruz.

Doğal makyaj temizliği başlıklı bu yazımızda kısaca doğal yöntemlerle nasıl makyaj temizleyici kürler hazırlayabileceğinize değinmek istiyoruz.

 

İşte; doğal makyaj temizliğine dair bilmeniz gerekenler:

Mükemmel bir doğal makyaj temizleyici: Süt

Tam anlamıyla bir protein deposu olan süt; yalnızca cildimizi makyajdan arındırmakla kalmıyor, aynı zamanda cildimizi de besliyor.

Cildimizin nem dengesini gözeten süt; bir yandan da ciltteki ölü hücrelerin arındırılmasına katkıda bulunuyor.

Evinizde makyaj temizlik losyonunuz tükendiğinde doğal bir makyaj temizleyici olarak gönül rahatlığıyla sütü kullanabilirsiniz.

Peki; sütü makyaj temizleyici olarak kullanmanız adına ne yapmanız gerekiyor?

  • Öncelikle az miktarda sütü makyaj temizleme pedinize dökün.
  • Peddeki fazlalık sütü pedi sıkarak atın.
  • Pedle yüzünüzdeki makyajı silin.
  • Ardından da yüzünüzü bol ılık suyla yıkayın.

Bu işlemi gün içerisinde 2 kez olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz.

Saf Zeytinyağı ile Cildinize Ekstra Özen Gösterin

Sağlığımız açısından son derece faydalı olan saf zeytinyağı; her cilt tipine uygun olan, yani kuru ciltlerin yanı sıra yağlı ciltlerin de uzun bir süre için kullanabileceği bir doğal makyaj temizleyici olma özelliği taşıyor.

Sızma zeytinyağının bu özelliğinden yararlanmak için parmak uçlarınızla cildinize yeterli miktarda zeytinyağını sürün. Cildinize zeytinyağının tam anlamıyla nüfus etmesi için 10-15 dakika boyunca masaj yapın.

Son aşamada da temiz bir pamuk ya da makyaj temizleme pedi ile yüzünüzdeki tüm zeytinyağını silin!

Bu işlemi her makyaj temizlemeye ihtiyacınız olduğunda tekrar edebilirsiniz.

Salatalık

Çoğu makyaj malzemesinin bileşenlerinde bulunan, yani kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan salatalık; cildi yatıştırıyor, aynı zamanda cildi yağdan da arındırıyor.

Bu yönüyle özellikle yağlı bir cilt tipine sahip olan bayanların doğal makyaj temizleyici ürünü olarak yardımına koşuyor.

Cildimizi beslemek amacıyla da kullanabileceğiniz salatalığı makyaj temizleyici olarak kullanmak istediğinizde bir adet salatalığın suyunu iyice çıkarın ve bu suyu bir sprey şişesine boşaltın.

Ardından yüzünüzü bol temiz suyla yıkayın.

Dilerseniz eşit miktarda salatalık suyunu ve zeytinyağını karıştırarak bir spreye koyabilir; bu karışım ile en ağır makyajlarınızı bile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Doğal Makyaj Temizliği için yorumda bulun

    Doğal Makyaj Temizliği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Makyaj Temizliği için ilk yorumu yapabilirsin.