Güzelliğinizde Kabartma Tozu Etkisi

Kabartma tozu birçok maske tarifinde karşımıza çıkabilir. Kabartma tozunun güzelliğe etkilerini sizlerle paylaşacağız.

Doğal yöntemlerle güzel bir kadın olmak mümkündür. Kabartma tozu bize bu imkanı sunuyor. Dişlerinizden bütün vücudunuza kadar kabartma tozunun etkisini hissedebilirsiniz. Yazımızda sizlere kabartma tozunun güzelliğiniz üzerindeki etkileri hakkında bilgi vereceğiz.

Dişleri Beyazlatma Etkisi

Kabartma tozunun beyazlatma etkisini genelde herkes bilir. Eğer kabartma tozu kullanarak dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız; 5 damla hidrojen peroksid, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ve birkaç damla suyu iyice karıştırın. Bu karışımı bir diş fırçasından yardım alarak dişlerinize sürün ve yaklaşık 5 dakika dişinizde bekletin. Sonrasında temiz bir diş fırçasını kullanarak dişlerinizi temizleyin ve suyla çalkalayın. Karışımı haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Kuru Şampuan Etkisi

Günümüzde birçok kadın kuru şampuan kullanıyor. Eğer kuru şampuanınız bittiyse ve ne yapmanız gerektiğini pek bilmiyorsanız kabartma tozundan faydalanabilirsiniz. 1 tutam kabartma tozunu saçlarınıza serpin. (Saçınızın ne kadar yağlı olduğuna göre miktar değişebilir.) Sonrasında tarayın ve temizleyin.

Detoks Etkisi

Kabartma tozunun en şaşırtan etkilerinden birisi vücudunuzda detoks görevi görebilmesidir. Eşit miktarlarda lavanta veya yasemin yağını, kabartma tozu ve deniz tuzunu küvetinizde yer alan ılık suya ekleyin. Bu karışım vücudunuzu bütün toksinlerden arındıracaktır.

Kötü Vücut Kokusunu Önleme

Sıcak ve yorucu günlerde vücut kokusunun oluşmaması neredeyse imkansızdır. Genellikle bu durum için deodorant kullanıyoruz ve vücut kokusunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Fakat kabartma tozu da vücut kokusunun önlenmesinde etkilidir. Eğer kabartma tozunu bir deodorant gibi kullanmak istiyorsanız ilk olarak kabartma tozunu hamur kıvamı alana kadar suyla karıştırmalısınız. Bu karışımı sonrasında koltuk altınıza sürebilirsiniz.

Tırnaklarınızın Daha Güzel Olmasını Sağlar

Peroksit maddesiyle beraber kabartma tozunu karıştırıp ojelerden arındırdığınız tırnaklarınıza sürdüğünüz zaman tırnaklarınızda yer alan sarı lekelerin artık olmadığını görebilirsiniz. Yalnız bu karışımı düzenli kullanmak önemlidir. Bunun dışında tırnağınızın çevresinde bulunan etleri önlemek için de kabartma tozu kullanabilirsiniz. Bunun için ve kabartma tozunu karıştırıp bir fırçadan yardım alarak tırnak kenarlarınıza sürmeniz gerekir. Bu karışımda bir süre sonra tırnaklarınızda manikür etkisi yapacaktır.

Ayaklarınızın Yumuşamasına Yardımcı Olur

Kabartma tozu sayesinde ayaklarınıza da yumuşatabilirsiniz. Bunun için ilk başta ayaklarınıza lavanta yağı sürmeniz gerekir. Bu yağ ayaklarınızın biraz yumuşamasına yardımcı olacaktır. Sonrasında ise ve kabartma tozundan oluşan macun kıvamındaki karışımı ayaklarınıza sürmeniz gerekir. Bu karışımı bir süre bekletip kuruladıktan sonra ayaklarınızın yumuşadığını görebilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Güzelliğinizde Kabartma Tozu Etkisi için yorumda bulun

    Güzelliğinizde Kabartma Tozu Etkisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güzelliğinizde Kabartma Tozu Etkisi için ilk yorumu yapabilirsin.