Hamilelik Çatlaklarına Doğal Çözüm

Normalde bile, hızlı alıp verildiğinde vücudunuz da çatlak meydana gelebilir. Hamilelik de ise vücudun daha fazla ağırlığa maruz kalması ve fazla kilo alımı sonucu çatlak kaçınılmaz oluyor. Çatlaklar ilk olarak kırmızı renkle başlar ve daha sonra beyaz renge döner ve incelir. Çatlakları önlemek için basit bir cilt bakımı ve doğum sonrası diyet hamilelik çatlaklarından kurtulma konusunda yardımcı olacaktır. En fazla rastlanan bölge ise karın bölgesidir, karın kısmının büyümesi ve gerilmesi sonucu çatlaklar bu bölgede daha yoğundur. Gelelim evde basit bir şekilde bu çatlaklardan kurtulalım.

Cildi besleyen bir diyet yapın, antioksidanlı gıdalar tüketin. Bunlar; yaban mersini, çilek, ıspanak yani sebze ve meyve tüketimi önemlidir.

zengin olan gıdalar avokado, fındık, brokoli yiyin. Omega 3-6 açısından etkili gıdalar tüketin, bunlar ise balık yağı, balık, ceviz yiyebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizde iyi gelecektir. Bunların yanı sıra güneş de fazla kalmayın ve bol su için, güneş den uzak durun, cilt bakımında sert kimyasayallardan  ve fazla kilodan uzak durun.

Evde cilt bakımı yapmak artık oldukça kolay bunun için, karın bölgenize kuru bir fırça yardımı ile göbek bölgenizi fırçalayın, bu cildinizi sağlıklı tutar ve pul pul olmasını engeller. Kuru fırçaların doğal liflerden olmalı ve sert olmamalıdır. Göğüs kısmında fırça kullanmayın hassas olduğu için zarar verebilir.  Bu süreç de doğal yağlardan da yardım alabilirsiniz.

Çatlak Önleyici Tarif

  • 1 yemek kaşığı fındık yağı
  • 2 yemek kaşığı kayısı yağı
  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı portakal yağı

YAPILIŞI: Yağları bir kavanozda karıştırın, karışımı günde 2 defa sabah akşam çatlamaya mehilli bölgelere uygulayın. Bu yağı bacak ve göğüs bölgenize de uygulayabilirsiniz farkı hissedeceksiniz.

KAKAO YAĞI; Doğal bir nemlendirici olan kakao yağı aynı zaman da çatlaklara da iyi gelmektedir. Yağı günde en az 2 defa bölgesel olarak uygulanmalıdır.

ZEYTİNYAĞI; Ilık zeytinyağını çatlak oluşabilecek bölgeye masaj yaparak uygulayın. Bu masaj kan dolaşımını arttırır ve çatlak oluşumunu engeller.

Yazımızda sizlere verdiğimiz tarifler sayesinde kısa süre içerisinde çatlaklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Çatlakların tamamen yok olması çok zordur. Fakat size sunduğumuz tariflerle görünümünde büyük ölçüde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde pahalı kozmetik ürünlerine para vermeden sizde çatlaklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Yalnız burada önemli nokta düzenli bir şekilde kullanmaktır.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hamilelik Çatlaklarına Doğal Çözüm için yorumda bulun

    Hamilelik Çatlaklarına Doğal Çözüm için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamilelik Çatlaklarına Doğal Çözüm için ilk yorumu yapabilirsin.