Keçi Sütü Neye İyi Gelir?

Keçi sütü mineral bakımından zengin bir üründür. Özellikle bebeklerin ve çocukların gelişiminde çok önemlidir. Yeterli miktarda faydası çok olabildiği gibi eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlılarda bulunur. Türkiye’de ki sür üretim oranı çok fazladır.  Tahminen 15 milyon ton kadardır. Bu miktarın büyük kısmı inek sütünden geri kalan kısmı ise keçi sütünden oluşmaktadır. Son zamanlarda doktorların ve birçok besin uzmanının da anlattığı ve faydası saymakla bitiremediğimiz keçi sütüne talep gün geçtikçe artmaktadır.

Artık birçok markette kolayca bulabiliriz tabi ki her besin gibi keçi sütü de tek başına kullanıldığı zaman insana pek fayda vermez ama dünyaya yeni gelmiş bebeklerin bazıları anne sütünü alamaz. Bu yüzden eksik kaldıkları elementleri keçi ve inek sütünden alabilirler. Keçi sütünün bir diğer faydası ise içerisinde bol miktarda C vitamini içerir. oranı yüksektir. Yeterince kırmızı et tüketemeyen insanlarda oluşan eksikliği yine keçi sütü tamamlayacaktır. İçerisinde A vitamini, magnezyum ve fosfor bulundurduğu için anne sütüne çok benzer.  Faydalarına bakarsak, proteince zengindir. Sindirimi diğer sütlerden kolaydır. Depresyona, sinir ve strese iyi gelir. Kişiyi sakinleştirir. Kabızlığa iyi gelir. Karaciğere ve akciğere iyi gelir ve onları onarır. Bebeklerde daha çok görülen ani ölüme neden olan inek sütlerine göre daha sağlıklıdır. Alerjik reaksiyon göstermez.

Keçi Sütü Neye İyi GelirBebeklerde kullanılırken sulandırılmalıdır. Birçok cilt hastalığına da iyi gelir. Egzama ve alerjilere karşı iyidir. Astımı olan hastaların kullanımına bakılmış ve iyi geldiği gözlemlenmiştir. Migrene ve diğer gibi rahatsızlıkları önler. Bağışıklığı güçlendirir. Bulantıya iyi gelir. İçerisinde birçok mineraller ve vitaminler bulundurmaktadır böylece diğer yiyeceklerin vereceği enerjiyi verir ve eksikliğini giderir yine birçok içecekten daha faydalıdır.  Spor sonrasında kaybedilen gücü geri getirir. Zayıflamak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği üründür. Bağırsakları düzenli olarak çalıştırdığı için zayıflamada yardımcıdır. İltihaplara karşı çok etkilidir. Bakteri sorunları diğer sütlere göre keçi sütünde çok azdır.  Sindirim ve hazımsızlığı önler ve bu durumu düzene sokar. Bacaklarda daha çok görülen varisleri ve bu varislerle gelen rahatsızlıkları en aza indirir. Kalbin çalışmasında etkilidir, insana güç verir. Avrupa’nın ve Türkiye’nin her yerinde artık kolayca bulunmaktadır. Özel ve her yerde değişen fiyatlara sahiptir. Eczanelerden alacağınız yüksek maliyetli ürünlerin yerine bu doğal sütü

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Keçi Sütü Keçi Sütü Neye İyi Gelir? için yorumda bulun

    Keçi Sütü Neye İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Keçi Sütü Neye İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.