Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahve olarak tabir edilen kahve aslında neredeyse herkesin evinde yer alan Türk kahvesi ile aynıdır. Fakat Türk kahvesi gibi kavrulmamıştır. Yani yeşil kahve ile normal kahvenin aynı çekirdekten geldiğini söyleyebiliriz. Fakat kahve çekirdeğinin gördüğü işlem burada kahvenin hem çeşidini hem de rengini belirleme de etkili olmaktadır.

Yeşil kahvenin hazırlanarak tüketim evresi de normal kahveyle aynı değildir. Önceden yeşil kahve bulmak için çok fazla aramanız gerekirken günümüzde neredeyse bütün aktarlarda vardır.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nedir?

-Çekirdeğinin kan şekerini kontrol etme özelliği vardır. Bu yüzden diyabet olasılığı büyük oranda azaltma özelliği vardır.

-Yeşil kahvede yüksek ısıda kavurma işlemi yapılmadığı için klorojenik asit özelliği yüksektir. Yeşil kahvede klorojenik asitin yağ yakıcı özelliği yer almaktadır. Bu yüzden kilo verme evresinde en büyük yardımcılarınızdan birisi olabilir.

-Kahveyi ne kadar kavurursanız oranı o kadar artacaktır. Normal kahveye göre daha az kavrulduğu için yeşil kahvenin kafein oranı daha düşüktür.

-İçeriğindeki maddeler sayesinde vücutta belli oranlarda yağ yakılmasına yardımcı olur.

-Yeşil kahvenin içerisinde yüksek miktarda antioksidan vardır. Bu hücrelerin hasar görmesini ve yaşlılık belirtileri ortaya çıkmasını engeller.

-Kötü huylu kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda iyi huylu kolesterolün yükselmesini de sağlayacaktır.

-Kan basıncınızı dengeleyerek tansiyonunuzu düzenler.

-Yeşil kahve tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

-Sinir sistemini ve beyni uyarıcı özelliklere sahiptir.

-Yeşil kahve kalp ve damar sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

-Serbest radikallerin vücudunuza vereceği zararı engeller.

-Enerjinizi artıran ve vücudunuzu canlandıran etkisi vardır.

-Kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.

Yeşil Kahve Nasıl Tüketilir?

Yeşil kahve alacağınız zaman öğütülmemiz ve kavrulmamış şekilde ham olarak almaya çalışın. Aslında yeşil kahvenin pişirilmesi Türk kahvesine benzemektedir. Cezvemize kişi sayısına göre fincanla ekliyoruz sonrasında fincan başına 1 – 1.5 çay kaşığı kadar yeşil kahve ekleyin. Bu şekilde pişirebilirsiniz. Etki vermesi için günde iki fincan içmeniz yeterli olacaktır.

Yeşil Kahvenin Zararlı Etkileri Var Mı?

Yeşil kahvenin ana maddesinin klorojenik asit olduğunu görülmüştür. Klorojenik asit matabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına katkı sağlar. Klorojenik asit etkisini tam olarak göstermesi için yani yağ yakımınızı daha fazla hızlandırmak için günde 7 fincan yeşil kahve tüketmeniz gerekmektedir. Bu sefer oluşan yüksek yüzünden yorgunluk, halsizlik, sinirlilik, çarpıntı, böbrek yetmezliği, kemik erimesi ve yüksek tansiyon gibi sorunlarla uğraşabilirsiniz. Bu yüzden çok fazla tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda yanında bol sıvı ile tüketmelisiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Yeşil Kahvenin Faydaları için yorumda bulun

    Yeşil Kahvenin Faydaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeşil Kahvenin Faydaları için ilk yorumu yapabilirsin.