Greyfurt Kaç Kalori, Faydaları ve Besin Değerleri Nelerdir

Greyfurt, genellikle dengeli bir kahvaltının parçası olarak yenen büyük bir narenciye meyvesidir. Tropik bölgelerde yetiştirilir ve kış mevsiminde olur. Peki greyfurt meyvesinin faydaları nelerdir?

Sağlık Yararları

Greyfurt, besleyici olarak yoğun bir meyvedir. Nispeten az kaloriye sahip olmasına rağmen, vücudunuzun gelişmesine yardımcı olacak besinlerle doludur. Ayrıca birçok farklı sağlık yararına sahip olduğu bulunmuştur.

Bağışıklık Sistemini Artırır

Birçok turunçgil meyvesi gibi greyfurt, vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu gösterilen bir besin olan C vitamini ile yüklüdür. Greyfurt ayrıca bağışıklık fonksiyonuna yardımcı olduğu kanıtlanmış başka bir vitamin olan A Vitamini ile yüklüdür ve bu güçlü kombinasyon, hasta geçirdiğiniz zamanı minimumda tutmanıza yardımcı olabilir.

Greyfurt

Kilo Yönetimine Yardımcı Olur

Obezite, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet dahil olmak üzere daha fazla soruna yol açabilen yaygın bir tıbbi sorundur. Aşırı yeme, obeziteye katkıda bulunan faktörlerden biridir. Lifli greyfurt, vücudunuzun yiyecekleri sindirme hızını yavaşlatarak, kendinizi daha tok hissettirerek ve aşırı yemek yeme isteğini azaltarak kilo yönetimine yardımcı olabilir.

Böbrek Taşı Riskini Azaltır

Böbrek taşlarının düşmesi son derece acı verici olabilir. Kilo, diyet ve bazı ilaçlar dahil olmak üzere böbrek taşlarının birçok nedeni vardır. Greyfurt yemek, kalsiyum birikiminin oluşturduğu böbrek taşlarını önlemeye yardımcı olabilir. Greyfurttaki sitrik asit, sisteminizden atılmasına yardımcı olmak için fazla kalsiyum ile bağlanabilir.

Kabızlık

Greyfurt suyunun sabah erken saatte alınması kabızlığa yardımcı olur. Meyve suyu, kolon ve sindirim sistemiyle ilişkili diğer vücut kısımlarını teşvik eder. Sindirim sisteminin daralmasını rahatlatan ve bağırsak hareketini destekleyen mide sularının uyarılması ve salgılanmasından kaynaklanır.

Yorgunluğu Giderir

Greyfurt, yorgunluğun giderilmesine ve işten kaynaklanan yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur. Eşit miktarda limon suyu ve greyfurt suyu karışımının alınması enerji seviyelerinin tazelenmesine yardımcı olur. Greyfurt, hayati ve nadir bir bileşik olan Nootkatone içerir. AMPK’nın aktivasyonu yoluyla enerji metabolizmasını teşvik eder. Bu, daha yüksek enerji ve dayanıklılık, daha düşük diyabet ve kilo kaybını artırır.

Beslenme

Greyfurtun bazen süper gıda olarak anılmasının bir nedeni var. Diğer sağlık yararlarının yanı sıra, bir porsiyon greyfurt vitamin ve minerallerle doludur. Bunlar şunları içerir;

 • C vitamini
 • A vitamini
 • Kalsiyum
 • Demir

Greyfurt Besin Değeri

Orta boy bir greyfurtun yarısı şunları içerir;

 • Kalori: 41
 • Yağ: 0 gram
 • Kolesterol: 0 miligram
 • Sodyum: 0 miligram
 • Karbonhidratlar: 10 gram
 • Elyaf: 1 gram
 • Şeker: 9 gram
 • Protein: 1 gram
Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

 1. Greyfurt Kaç Kalori, Faydaları ve Besin Değerleri Nelerdir için yorumda bulun

  Greyfurt Kaç Kalori, Faydaları ve Besin Değerleri Nelerdir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Greyfurt Kaç Kalori, Faydaları ve Besin Değerleri Nelerdir için ilk yorumu yapabilirsin.