İncirin faydaları

Çan şeklinde bir yapıya sahip olan incir, deri şeklindeki kabuğunun altındaki tatlı ve şekerli içeriğiyle dikkat çeken ve insan sağlığına çok faydalı bir meyvedir. Oldukça tatlı bir aromaya sahip olan en leziz meyveler arasında gösterilen incir birbirinden farklı boy, şekil ve renkte karşımıza çıkabiliyor. Daha çok beyaz, siyah ve kırmızı renklere sahip olan incirin faydaları saymakla bitmiyor.

İncirin besin değerleri

Hayati derecede önem taşıyan A, B1 ve B2 vitaminlerinin yanı sıra birçok minerale de ev sahipliği yapan incirde omega yağ asitlerine ek olarak antioksidan nitelikli besinler de yer alır.

İncirin insan vücuduna faydaları

Ağız

2-3 adet incir yaprağını çiğneyin ve ağzınızı suyla gargara edin. Böylece ülser ve kötü ağız kokusunu giderebilmeniz mümkündür.

Cinsel hayat

Cinsel hayatı canlandırmak için geçmişten beri kullanılan en etkili doğal ilaçlar arasında gösterilen incir, gerçek bir afrodizyak etkisine sahiptir. 4-5 adet inciri soyup sütün içine koyun. Sabah erken saatlerde bu karışımı tüketin ve cinsel hayatınızı renklendirin.

Böbrek taşları

6 adet inciri bir bardak suyun içine atıp kaynatın. Böbrek taşlarını düşürmek için her gün bu karışımı düzenli olarak tüketin.

Sivilceler

Püre haline getirilmiş taze incirleri sivilce çıkan bölgenin tamamına yayın ve kuruması için 15-20 dakika boyunca bekleyin. Akne ve sivilcelerinizi yok etmek için kullanabileceğiniz bu doğal yöntem, antioksidan yapısı sayesinde yaşlanmanın etkilerini azaltmanıza da yardımcı olabilir.

Şeker hastalığı

Yüksek miktarda potasyuma sahip olan incirler, insülin seviyesinin azalmasını sağlar. Günlük olarak incir çekirdeklerini bir kaşığı balla birlikte tükettiğiniz takdirde şeker hastalığını kontrol altına alabilmeniz mümkündür. Sonuç alabilmek için en az 1 hafta boyunca bu yöntemi uygulayın.

Sağlıklı kemikler

İncir, bünyesinde minerallerini de barındırır. Bu da kemiklerin daha güçlenmesine katkı sağlar.

Su çiçeği

Daha çok çocuklarda görülen erken evre su çiçeği hastalığı incir tüketerek tedavi edilebilir.

verme

Yeteri miktarda diyet fiberine ev sahipliği yapan incir, fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olabilir.

Boğaz ağrısı

Kuru incir ve balı bir miktar suyun içinde karıştırıp içerek boğaz ağrısın dindirebilirsiniz.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. İncirin faydaları için yorumda bulun

    İncirin faydaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İncirin faydaları için ilk yorumu yapabilirsin.