Bitkiler İle Evinizin Havasını Temizleyin

Dışarıdaki pis havayla mücadele etmek neredeyse imkansız boyutlara geldi. Fakat bitkiler ile evinizin havasını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde hava kirliliği üst seviyelere ulaştı. Bu durum evimizdeki havayı da etkiliyor. Ne kadar dışarıda olduğunuz zaman havaya müdahale edemeseniz de evinizdeki havaya müdahale edebilirsiniz. Bitkiler evinizdeki havayı temizleme konusunda en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Bilindiği üzere NASA sadece uzay üzerine araştırmalar yapmıyor. Ek olarak günlük hayatımız üzerine de araştırmalarda bulunuyor. NASA’nın araştırmalarına göre süs bitkileri evinizdeki havayı temizleme özelliğine sahip.

Havanızı Temizleyecek Bitkiler

Yapılan araştırmalara göre evimizde hava kirliliğini gidermede en etkili bitkiler şu şekildedir:

-Yeşil örümcek bitkisi,

-Dracena

-Eğreltiotu

-Palmiye

-Sarmaşık

-Barış çiçeği

-Papatya

-Balmumu

Yukarıda sizlere evinizdeki hava kirliliğini gidermede en etkili olan bitkileri belirttik. Bu bitkilerin genel olarak fazla ışığa ihtiyacı olmadığı için evinizin her odasında kolaylıkla tutabilirsiniz. Metropol diyebileceğimiz kalabalık ve trafiği çok fazla olan şehirlerde yaşayan kişiler bu evrede çam ağaçlarından da faydalanabilirler. Çam ağacı egzoz, karbondioksit ve diğer sanayi gazlarını çok güçlü bir şekilde emer.

Yukarıda belirttiğimiz bitkilerin dışında yine evinizin havasını değiştirecek bitkiler ve engellediği kirlilikler şu şekildedir:

-Açelya çiçeğini amonyağı emmesi için kullanabilirsiniz.

-Kasımpatı çiçeği boyalarda yer alan trikloretilen maddesini emer.

-Ağlayan incir evinizde neredeyse her noktada yer alan formol maddesini temizlemede çok etkilidir.

-Philodendron bitkisi, tahta eşya üretimi yapıldığı sırada ortaya çıkan zehirli maddeleri emer. Aynı zamanda bulunduğu yere baharı salarak kuruluğunda önüne geçmiş olur.

-Kurdele çiçeği, odanızın içerisinde bulunan karbonmonoksit ve formaldehiti emer. Bu şekilde sizlere solunabilir, temiz bir hava bırakır.

-Sarmaşık, özellikle dumanında, deterjanlarda, plastikte ve mürekkepte bulunan benzen maddesini emerek yok eder.

Yazımızda sizlere hangi çiçeğin evinizde hangi maddeyi yok edeceğini belirttik. Örümcek bitkisi ve kurdele çiçeği evinizdeki karbonmonoksit gazını yüzde 96 oranında yok edecektir. Karbonmonoksit gazı renksiz, kokusuz ve oldukça zehirli bir gazdır. Sıcak şofbenleri, sigara, jeneratör ve otomobiller karbonmonoksit gazının ortaya çıkmasının sebepleri arasındadır.

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bitkiler İle Evinizin Havasını Temizleyin için yorumda bulun

    Bitkiler İle Evinizin Havasını Temizleyin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitkiler İle Evinizin Havasını Temizleyin için ilk yorumu yapabilirsin.