Selülite Ne İyi Gelir?

Özellikle kalçalarımızda ve baldır bölgemizde sıklıkla rastladığımız, yaz aylarında bikini giyme hayalimize gölge düşüren ve zaman zaman bizi çileden çıkaran selülit problemi; ne yazık ki biz kadınların ortak problemleri arasında yer alıyor.

Öyle ki çoğu zaman selülitlerimizi kapatmak ve onları başkalarının görmelerine engel olmak adına kapalı kıyafetler giymeyi tercih ediyor; o çok sevdiğimiz mini eteklerimiz ve şortlarımızla vedalaşmak zorunda kalıyoruz.

Bu yazımızda ciddi anlamda selülit problemi bulunan bayanlar için selülit neden olur ve selülite ne iyi gelir? sorularını kısaca yanıtlamak istiyoruz.

İşte; selülite dair bilmeniz gerekenler:

Kalça, bacak hatta zaman zaman üst kol bölgelerinde bile görülebilen selülit; en genel tanımıyla cilt altında biriken aşırı yağın birtakım dolaşım problemlerine neden olmasıyla ortaya çıkan ciltte portakal kabuğu görünümünü andıran bir tabakayı ifade ediyor.

Daha çok aşırı kilolu bayanlarda görülen selülit oluşumun aşırı hareketsiz bir yaşam sürme, spor yapmama, aşırı miktarda yağ ve asit içeren besin ve içecek tüketimi, yanlış beslenme, vücudu sıkan dar kıyafetler giyme, selülit oluşumunu beraberinde getiren birtakım ilaçlar kullanma, sık sık kilo alıp verme gibi birden çok nedeni olabiliyor. Bazen de bir kişide selülit oluşumu yalnızca genetik faktörlere bağlı olarak da gelişebiliyor.

Peki; selülite ne iyi gelir? Diğer bir deyişle selülit nasıl geçer?

 • Vücudunuzda toksin ve aşırı yağ birikimini engellemek adına gün içerisinde en az 2 litre su tüketin.
 • P ve C vitamini açısından zengin besinler tüketerek, vücudunuzun sıkılaşmasını ve bağ dokusunun bütünsellik kazanmasını sağlayın.
 • Sigara ve alkol tüketimine bir son verin.
 • Vücudunuzdaki fazlalık yağlardan en yakın zamanda kurtulun. Bu amaçla en yakın spor salonuna yazılabilir ve gün içerisinde en az 45 dakikalık yürüyüşlere çıkabilirsiniz.
 • Vücudunuzu tam anlamıyla saran ve sıkan aşırı dar kıyafetler giymekten kaçının.
 • Sürekli olarak kilo alıp vermemeye çalışın. Yani zayıfladığınızda tekrar kilo almamak adına elinizden gelen her şeyi yapın.
 • Mevcut selülitlerinizden kurtulmak ve yeni selülit oluşumunu engellemek adına kaliteli bir selülit giderici krem kullanın.

Selülit Giderici Çay Tarifi:

Selülite ne iyi gelir? sorusuna harika bir yanıt olan selülit giderici çay tarifimizi hemen tüketmeye başlayarak da selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 adet limon
 • 1 adet yeşil elma
 • Birer tatlı kaşığı karabiber, karanfil, tane yenibahar
 • 2 adet çubuk tarçın

Hazırlanışı:

 • Tüm malzemeleri 3 litre suyun içine atın ve kaynatın.
 • Elde ettiğiniz bu çayı gün içerisinde 2-3 bardak olacak şekilde tüketin.

Şimdiden afiyet olsun.

 

Önemli Not: Websitemizde bulunan tüm içerikler, insanların tecrübelerinden derlenerek Editörlerimiz tarafından hazırlanmış olup; fikir niteliğindedir. Hastalıklarınız ile ilgili mutlaka profesyonel bir destek almalı, websitemizden edindiğiniz fikirleri mutlaka doktor teyidi ve kontrolü ile uygulamalısınız. Doğal tedavileri uygulamadan önce, herhangi bir alerji veya yan etki durumunun olmaması konusuna dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

 1. Selülite Ne İyi Gelir? için yorumda bulun

  Selülite Ne İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Selülite Ne İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.